Torosların göbeğine tekstil fabrikası

Torosların göbeğine tekstil fabrikası

İşadamları Hasan Özcan ve Mustafa Çam, Orta Toroslarda yer alan Bozkır’a kurdukları tekstil fabrikasıyla hem üretime hem de istihdama katkı ağlıyor

Bozkırlı işadamları Hasan Özcan ve Mustafa Çam, ilçelerine kurdukları tekstil fabrikasıyla hem üretime hem de istihdama katkı ağlıyor. 32 yıldır tekstil üreticisi olan işletme sahiplerinden Hasan Özcan, 3 aydır fabrika oluşum aşamasında olduklarını belirterek, “1 aydır aktif çalışıyoruz. 55 makinalı bir fabrika burası. Bize çeşit çeşit ürünler geliyor, bunun içinde kesimimiz, dikimimiz ve ütü paket bölümümüz var. Hâlihazırda, mağazaya satışımız var, ürün mamulü çıkartıp gönderiyoruz. İstanbul’dan kesilmiş mallarımızda geliyor bazı müşterilerimizden. Yıkama oluyor, İstanbul’a gönderiyoruz. Çalıştığımız firmalarla, ortak bir çalışma aşamasındayız” dedi.

manset-1.jpg

GÖÇÜ DURDURMAK İÇİN GELDİK

Hasan Özcan, Bozkır’a istihdam ve dışa göçü durdurmak amacıyla yatırım yaptıklarını ifade ederek “20 yıldır kendi işimi yapıyorum. Buraya insanlara istihdam imkânı vermek için geldim. İnşallah ilerleyen zamanda 200-250 kişiye çıkma hedeflerimiz var. Şimdilik 65 kişi ile çalışıyoruz. Gömlek üretimi yapıyoruz. İhracat çalışıyoruz. Bozkır’a genç kızlarımıza, genç kardeşlerimize, buradan göçü durdurmak için istihdam imkânı sunmak için geldik” diye konuştu.

manset-3.jpg

MEYVESİNİ SONRA YİYECEĞİZ

Devlet büyüklerinden istihdam sunan insanlara yardımcı olmalarını istediklerini belirten Özcan, “Biz bu hizmet için ekmek yedirmek için buradayız. Biz de yiyelim bir parça diye uğraşıyoruz mücadelemiz bu. Anadolu’ya çıktık, Bozkır’da ilk kez fabrika sistemine geçtik. Şükür bundan sonra da iyi olacağına inanıyorum. Toparlamaya çalışıyoruz. Biz şimdi uğraşacağız sonra da bunların meyvesini yiyeceğiz, bunun aşamasındayız” şeklinde konuştu. İşletme sahiplerinden Mustafa Çam ise “Bozkır’a istihdam sağlansın bu fabrika buradan gitmesin diye bu işe ortak oldum. Çalışanlarımız Bozkır’ın içinden ve köyünden oluşuyor” ifadelerini kullandı. (Esra Örengül)

manset-4.jpg

mansett.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.