TSYD Konya'dan Başkan Pekyatırmacı'ya ziyaret

TSYD Konya'dan Başkan Pekyatırmacı'ya ziyaret
 Editör
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi başkanı Murat Dönmez ve yönetim kurulu üyeleri Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı ziyaret etti

TSY Konya Şubesi Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya’nın sportif anlamda her geçen gün büyüdüğünü ifade etti.

e0f97a66-8a01-463d-b978-06c024385920.jpg

Selçuklu ilçesine spor alanları kazandırma adına önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Pekyatırmacı, “750 bine yakın nüfusumuzla onlarca ilden büyük bir ilçeyiz. Belediyemiz bünyesindeki spor kulübünde 20 dal olmak üzere 15 binden fazla sporcumuz ile Konya’mızı ve Selçuklu ilçemizi en iyi şekilde temsil edip başarılarımıza her geçen gün yenilerini ekliyoruz.
U16 futbol takımımız bu yıl Türkiye Şampiyonu olarak bizleri gururlandırdılar. Diğer branşlar da sporcularımız kürsüye çıkarak doğru işler yaptığımızı tescilliyorlar. Selçuklu Belediye spor kulübü olarak hedeflerimiz büyük. Amacımız yeni spor tesisleri yapıp, buralarda eğitim gören çocuklarımızı ve gençlerimizi olimpiyatlara hazırlamak, ülkemiz için yerli ve milli sporcular yetiştirmek. Özellikle Türk futbolunun kurtuluşu alt yapıda. Biz de belediye olarak Türk futbolunun yabancı hegemonyasından kurtulması için gençlerimize önem veriyoruz. Bunu U16 takımımızla gösterdik" dedi.

2a629ab0-7b94-49d6-a491-ae68b45d0876.jpg

TSYD Konya Şube Başkanı Murat Dönmez ise, her geçen gün büyüyen ve gelişen Selçuklu’nun sportif başarılar ve spor tesisleri konusunda da önemli bir ivme kazanmasının gelecek adına umut verici olduğunu söyledi. Dönmez, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'ya TSYD Konya Şubesine verdiği desteklerden dolayı da teşekkür etti.
Ziyarete TSYD Konya Şube yöneticileri Mürsel Çetin, Hüseyin Avni Uğur, Kemal Soylu, Ferhat Türkoğlu ve Abdullah Leblebici katıldı.

Kaynak:Pusula Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.