Tüm Öğrencilerimize 100 Puan Verilsin!

Tüm Öğrencilerimize 100 Puan Verilsin!

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata; MEB’in ders etkinliklerine katılıma göre kanaat notları verileceğini duyurmasının ardından açıklama yaparak,..

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata;  MEB’in ders etkinliklerine katılıma göre kanaat notları verileceğini duyurmasının ardından açıklama yaparak, “ülkemizde önemli sayıda öğrencimiz canlı derslere ya katılamamakta ya da ciddi aksaklıklar yaşamaktadır. Bu nedenlerden dolayı canlı ders etkinlikleri üzerinden puan değerlendirmesi adaletli sonuçlar doğurmayacaktır. Bu durumda yapılacak en adil tutum tüm öğrencilere 100 Puan verilmesidir” dedi. At yaptığı açıklamada, “Belli bölgelerimizdeki internet hizmetinin yetersizliği, Ailede birden fazla canlı derse katılan kişi bulunması bilgisayar ve tablet imkanından yoksunluk, ebeveynlerin cep telefonlarından derslerin takip edilmeye çalışılması, gibi nedenlerden dolayı canlı ders etkinlikleri üzerinden puan değerlendirmesi adaletli sonuçlar doğurmayacaktır. Bu durumda yapılacak en adil tutum tüm öğrencilere 100 puan verilmesidir. Verilecek bu 100 puanlar, tüm imkansızlıklara rağmen uzaktan eğitim sürecinde olağanüstü gayret ortaya koyan öğrencilerimizin ve tabii ki öğretmenlerimizin takdir edilmesi kıymetini taşıyacaktır.Öte yandan bir diğer önemli husus da uzaktan eğitim sürecinde verilecek puanların okul başarı puanı ve orta öğretim puanı belirlenmesi hesabında değerlendirilmeye alınmamasıdır. Bu değerlendirmeler, sadece yüz yüze eğitim döneminde verilen notlar ölçüt alınarak yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.