1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Türk-İş Genel Başkanı Atalay:
Türk-İş Genel Başkanı Atalay:

Türk-İş Genel Başkanı Atalay:

"Bize 'Bu 1 Mayıs'ı yapmayın, toplanmayın' diyenler de oldu. İnadına alanları doldurmaya, beraber olmaya, bu al bayrağın altında toplanıp temsil ettiğimiz insanların sıkıntılarını anlatmaya devam edeceğiz"

A+A-

ÇANAKKALE (AA) - Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Bize 'Bu 1 Mayıs'ı yapmayın, toplanmayın' diyenler de oldu. İnadına alanları doldurmaya, beraber olmaya, bu al bayrağın altında toplanıp temsil ettiğimiz insanların sıkıntılarını anlatmaya devam edeceğiz." dedi.

Atalay ve konfederasyonun yönetim kurulu üyeleri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yarın düzenleyecekleri etkinlikler için geldikleri Çanakkale'de, makamında ziyaret ettikleri Vali Hamza Erkal ile organizasyona ilişkin görüştü.

Görüşmenin ardından polisevinde yapılan basın toplantısında konuşan Atalay, Çanakkale topraklarının çok önemli olduğunu, bu nedenle Türk-İş'e bağlı çok sayıda sendika üyesinin kararıyla 1 Mayıs'ı kentte kutlama kararı aldıklarını söyledi.

Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı dolayısıyla 24 ve 25 Nisan'da törenler yapıldığını anımsatan Atalay, şöyle devam etti:

"Şehitlerimizin geldiği dönemde şu anda Çanakkale Savaşı halen devam ediyor. Bu savaş, Suriye'de, Irak'ta devam ediyor. Aynı güçler, aynı senaryoyu çiziyorlar. Aynı söz yazarları halen sahnedeler. Onun için biz, içinde bulunduğumuz ortamda temsil ettiğimiz insanların sıkıntıları, problemleri, taleplerini ki bunlar dün de vardı bugün de var yarın da olacak, bir alanda anlatmamız gerekiyordu. Bu yıl isabet oldu. Yarın sabah İstanbul'a gideceğiz. Türk-İş olarak sembolik, 250 arkadaşımızla anıta çelenk koyup, yetişebilirsek buraya geleceğiz. Türk-İş'in bayrakları, Türk bayraklarıyla alanı papatya tarlası yapacağız."

Atalay, Türkiye'nin dört bir yanından yarın Çanakkale'ye akın edileceğini dile getirdi.

Kutlamaya katılım için yoğun talep aldıklarına dikkati çeken Atalay, "Buraya gelene kadar bana verilen sayı 430 otobüstü, Çanakkale dışından. Tahminim 450 otobüsü geçecek." diye konuştu.

Atalay, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun sendika temsilcileriyle yaptığı toplantıda, neden Çanakkale'de olmaları gerektiğini anlattıklarını belirtti.

Son dönemde yaşanan terör olaylarına değinen Atalay, şunları kaydetti:

"Güneydoğuda hendekler var. O hendekleri polis, asker ve bir de Türk-İş üyeleri kapatıyor. Çanakkale'de 101 yıl önceki savaş halen devam ediyor. Yakınımızda Soma'da güvenlik güçlerimize bomba patlıyor. Bursa'da bomba patlıyor. Bize 'Bu 1 Mayıs'ı yapmayın, toplanmayın' diyenler de oldu. İnadına alanları doldurmaya, beraber olmaya, bu al bayrağın altında toplanıp temsil ettiğimiz insanların sıkıntılarını anlatmaya devam edeceğiz. Onun için yarın bu alanda etkinlikler yapılacak, arkadaşlarımız burada olacak. En son, nasip olursa biz çıkacağız, içinde bulunduğumuz sorunları, sıkıntıları Türkiye kamuoyuna anlatacağız."

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT