1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Türk Milletvekilileri Ve İşadamları Batum'da
Türk Milletvekilileri Ve İşadamları Batum'da

Türk Milletvekilileri Ve İşadamları Batum'da

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, Bursa Valisi Küçük, Bursa milletvekilileri ve işadamları Batum'da Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümeti Başkanı Pataridze'yle görüştü

A+A-

BATUM (AA) - Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümeti Başkanı Zurab Pataridze, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa milletvekilleri ve işadamlarını kabul etti.

Batum'da Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümeti binasındaki görüşmeye, Altepe ve Küçük ile Bursa milletvekilleri Efkan Ala, Hüseyin Şahın, Emine Yavuz Çözgeç, Hakan Çavuşoğlu, Muhammet Müfit Aydın, Osman Mesten, Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü, Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay ve iş adamları katıldı.

Görüşme ardından AA muhabirine konuşan Pataridze Türkiye'den gelen heyetle son derece olumlu bir görüşme yaptıklarını bildirdi.

Türkiye ve Gürcistan arasında çeşitli alanlardaki iş birliği görüştüklerini belirten Pataridze, mevcut ilişkilerin ileriye taşınmasını ele aldıklarını söyledi.

Türkiye ve Gürcistan'da iş forumları düzenlemeye karar verdiklerini belirten Pataridze, "Bu son derece başarılı ve olumlu bir toplantıydı ve yakında bu görüşmelerin başarılı somut sonuçları olacak." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da akşam saatlerinde Batum'a gelerek Bursa heyetiyle birlikte iftar programına katılacak.

Batum Başkonsolosluğundan yapılan açıklamaya göre, bugün Batum'a gelmesi beklenen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in ziyareti son anda iptal edildi.


HABERE YORUM KAT