Türkiye’ye operasyon üstüne operasyon yapılıyor

Türkiye’ye operasyon üstüne operasyon yapılıyor

Eğitimciler Birliği Sendikası Konya 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin, son günlerde kur ve faiz üzerinden Türkiye’ye operasyon yapıldığını söyledi.

Eğitimciler Birliği Sendikası Konya 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin, son günlerde kur ve faiz üzerinden Türkiye’ye operasyon yapıldığını söyledi. Kurlarda meydana gelen spekülatif hareketlerle alakalı açıklama yapan Şenol Metin sorunun tamamen politik olduğunu Türkiye’ye operasyon üzerine operasyon yapıldığını belirtti. Metin açıklamasının devamında şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımızın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yaptığı ‘Dünya beşten büyüktür’ deklarasyonundan beri Türkiye bir dizi saldırı ile karşı karşıya. Türkiye’nin meydan okumasındaki mesajı alan müesses nizam, mazlum milletlerin umut ışığı haline gelen Türkiye’ye operasyon üstüne operasyon yapmakta. İlk olarak tipi bizden, çipi Neo-Con Efendilerin kontrolündeki FETÖ ile Türkiye’yi içerden ele geçirmeye çalıştılar, olmadı. Gezi Kalkışmasında başarıya yaklaştılar, ama başaramadılar. 17-25 Aralık sürecinde ve nihayetinde 15 Temmuz FETÖ Kalkışması ile Türkiye’yi doğrudan işgale yeltendiler. Bu operasyonlar her seferinde Türk Milletinin yekvücut duruşu ile başarısız oldu. Bedelini ödettik, elhamdülillah. Son olarak “Rahip görünümlü Çağdaş Lavrence Brunson’u teslim etmezseniz...” sözleri ile başlayan krizde, bu tehditleri savuranlar, Türkiye’yi ve Türk insanını hala tanıyamadıklarını ifşa etmiştir. Türk Milletinin güçlü direnci karşısında çaresiz kalan Global Monarşinin yeni bir hamlesi ile karşı karşıyayız.”

DÖVİZE BAĞIMLILIK AZALTILMALI

“Sorun politiktir. Küresel oligarşiye itaat etmeyen ancak itaat ettirilmeye çalışılan bir Türkiye vardır” diyen Metin, “Bu nedenle 2023 çok önemli bir tarihtir. Oylayacağımız şey Türkiye’nin yarınlarıdır” dedi. Son döviz manipülasyonunun politik mahreçli olduğunu ifade eden Metin ekonominin kronik yapısal sorunları olduğunu söyleyerek şu önerilerde bulundu: “İlk olarak yatırımlar, katma değeri yüksek alanlara özelikle de yüksek teknolojiye kanalize edilmelidir. İnşaata dayalı istihdam ve büyüme stratejisinden vazgeçilmelidir. Dış ticaret açığımız sıfırlanmak üzere. Bu strateji devam ettirilmelidir. Dövize bağımlılığımız en az olduğu bir konjonktürde olsak dahi dövize bağımlılığı azaltacak bir yatırım ve tüketim kültürünü içselleştirmeliyiz. İhraç ürünlerindeki yüzde 3 seviyesinde olan yüksek teknoloji ürünlerinin payını arttırmalıyız. İthalat içinde en büyük paya sahip olan enerji, cep telefonu, bilgisayar, yazılım vs. alanlarda dışa bağımlılığı azaltmalıyız. Bunun içinde nükleer enerji de dahil olmak üzere her seçenek masada olmalı, Milli Enerji seferberliği başlatmalıyız” dedi.

GENÇ İSTİHDAMI İSTİHDAMI TEŞVİK EDİLMELİ

Yüksek Teknoloji üreten kuruluşların sayısının artırılması gerektiğini ifade eden Metin, “Bunun içinde kapsamlı bir Yükseköğretim reformu kaçınılmazdır. Kamu harcamalarında tasarrufun en üst hassasiyet ile yürütülmesinin psikolojik etkisi büyüktür. Kamu Mali disiplininin tesisi için, Katma Değer üretmeyen tüm kamu yatırımlarını ertelenmelidir. Makam araçları, makam odaları gibi alanlarda yapılan gösterişin psikolojik yıkımına ayrıca dikkat çekmek istiyorum, önem verilmelidir. Kamusal harcamalarda yerindelik denetimi yapacak bir mekanizma kurulmalıdır. Genç istihdamı, öğrenci istihdamı teşvik edilmelidir. Devletin tasarruf etmesi gerektiği, milletin de yatırım yapması gerektiği bir dönem bizi bekliyor” dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.