UCİM Destek Bekliyor

UCİM Destek Bekliyor

Türkiye genelinde çocuk istismarını önlemek amacıyla yapılanan UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği, Konya’da da güçlenebilmek için gönüllüleri destek olmaya bekliyor.

UCİM Konya İl Koordinatörü Özlem Bilgi, “Çocuklar vatandır, çocuklarımızı korumalıyız” diyerek yola çıkan derneğin, 2014 yılında Genel Başkan Saadet Özkan’ın görev yaptığı bir köy okulunda, okul müdürünün 6 kız çocuğuna yönelik istismarını fark etmesi ve durumu yargıya intikal ettirmesi ile yapılanmaya başladığını, temellerinin ise 2017 yılında Mersin’de atıldığını belirtti. Bilgi, çocuk istismarına karşı Konya’da da mücadele verebilmek için duyarlı olan bütün vatandaşları, kamu kurum ve kuruluşlarını UCİM ile işbirliği yapmaya davet etti. Bilgi “Siz de çocuklarımız için verilen bu mücadelede yer almak, eğitimlerimizden ve diğer faaliyetlerimizden haberdar olmak için ücretsiz bir şekilde www.ucim.org.tr adresinden gönüllü olabilirsiniz” dedi. (Sevim Aksoy Parlak)


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.