Üniversite-Sanayi İş birliği İçin Beyin Fırtınası

Üniversite-Sanayi İş birliği İçin Beyin Fırtınası

Sanayi Sektörünün Temsilcileriyle ‘ı. Üniversite Sanayi İşbirliği Beyin Fırtınası Buluştay’ı Gerçekleştirildi

Konya Teknik Üniversitesi’nde (KTÜN) Nanoteknoloji ve İleri Malzemeler, Enerji Teknolojileri ve Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 3 tematik alana yönelik ‘I. Üniversite Sanayi İşbirliği Beyin Fırtınası Buluştay’ı gerçekleştirildi. Konya sanayisinin önde gelen firmaların temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantı, Üniversite-Sanayi iş birliğine katkı sağlayarak ülke ve Konya için katma değere dönüşecek projelerin ortaya çıkması hedefleniyor. Üniversite ve sanayi iş birliği geliştirmek amacıyla Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik öncülüğünde gerçekleşen toplantı, Enerji Teknolojileri Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi (ETAM) ve Nanoteknoloji ve İleri Malzemeler Geliştirilmesi Uygulama ve Araştırma Merkezi (NANOMER) ve Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve araştırma Merkezi (TTO) organizasyonunda düzenlendi. Üniversitenin ve sanayi sektörünün problem ve beklentilerinin dile getirildiği toplantının üniversite-sanayi işbirliğine önemli katkı sağlayacağı ifade eden Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik: “Konya sanayisinde son yıllarda görülen büyüme ve gelişmeyle beraber geliştirilen diyaloglarla üniversite sanayi iş bilirliğinin geliştirilerek hem ülkemiz hem de Konyamız için katma değere dönüşeceğine inanıyorum” dedi.

KATILAN FİRMALAR

Toplantı da konuşan Helvacızade Gıda İlaç Kimya San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil ise Konya sanayisi olarak üniversite sanayi işbirliğine büyük önem verdiklerini ifade ederek Konya ve ülkenin gelişiminde üniversitelerle yürütülen çalışmaların daha da ileri gitmesi gerektiğine vurgu yaptı.  Toplantı da Enerji Teknolojileri, Nanateknoloji ve İleri Malzemeler tematik alanında faaliyet gösteren 3 merkez bünyesinde yürütülen projeler ve faaliyetlere yönelik Enerji Teknolojileri Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkez Müdürü Prof. Dr. Mahmut Kuş, Nanoteknoloji ve İleri Malzemeler Geliştirilmesi Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Mustafa Karaman, Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mevlüt Türköz tarafından sunum gerçekleştirildi. Toplantı, sunumların ardından üniversitenin ve sanayi sektörünün problem ve beklentilerinin dile getirildiği soru-cevap bölümüyle sona erdi. Toplantıya katılan firmalar, Solimpeks Enerji San. ve Tic. A.Ş., Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Helvacızade Gıda İlaç Kimya San. ve Tic. A.Ş., Bürotime Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş., Şekeroğlu Kimya ve Plastik San. Tic. A.Ş., Girişimci İş Adamları Vakfı, Endüstriyel Elektrik Elektronik San. ve Tic. LTD ŞTİ., Konya Sanayi Odası, Yıldız Pul, Otomotiv Motor Parçaları Sanayi A. Ş. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.