1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Üsküp'te "Uluslararası Öğrenci Buluşması" Etkinliği
Üsküp'te "Uluslararası Öğrenci Buluşması" Etkinliği

Üsküp'te "Uluslararası Öğrenci Buluşması" Etkinliği

ÜSKÜP (AA) - Makedonya'da "Uluslararası Öğrenci Buluşması" etkinliği düzenlendi. Başkent Üsküp'te bulunan Türk Çarşısı'nda Kurşunlu Han'da Uluslararası...

A+A-

ÜSKÜP (AA) - Makedonya'da "Uluslararası Öğrenci Buluşması" etkinliği düzenlendi.

Başkent Üsküp'te bulunan Türk Çarşısı'nda Kurşunlu Han'da Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF), Köprü ve Vizion-M dernekleri işbirliğinde düzenlenen etkinliğe farklı etnik unsurlardan çok sayıda öğrenci katıldı.

UDEF Temsilcisi Lavdrim Berhami, gazetecilere yaptığı açıklamada, UDEF olarak dünya çapında çeşitli ülkelerde düzenledikleri bu etkinliğin bir ayağını da Üsküp'te bu tarihi mekanda organize ettiklerini söyledi.

UDEF olarak 200'e yakın ülkeden Türkiye'ye okumaya giden öğrencilere farklı imkanlar sağladıklarını belirten Berhami, "Yıllar önce tohumlarını attığımız bu çalışmanın meyvelerini almaya başladık." dedi.

Vizion-M Üsküp temsilcisi İsmail Berisha da bugünkü etkinlik sayesinde Makedonya'da eğitim gören farklı milletler ve kültürlerden öğrencilerin kendi mutfaklarını, geleneklerini ve kültürlerini tanıtma fırsatı bulduklarını dile getirdi.

Etkinlik kapsamında kültürlerine ait yiyecekleri ikram eden öğrenciler, gitar ve bağlama eşliğinde müzik dinletisi sundu.

HABERE YORUM KAT