1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Vakıf Haftasına çevreci davet
Vakıf Haftasına çevreci davet

Vakıf Haftasına çevreci davet

Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Vakıf Haftası davetiyelerini dolduran öğrenciler için fidan dikecek

A+A-

EDİRNE (AA) - Edirne'de, Vakıflar Haftası için protokol davetiyelerinin zarflarını bilgisayar değil öğrenciler dolduruyor.

Son dönemde kutlama, resepsiyon, açılış gibi davetiyelerin tamamına yakını bilgisayar çıktısı etiketlerle hazırlanırken Edirne Vakıflar Genel Müdürlüğü davetiyelerinin doldurulmasında çevreci bir yöntemi uygulamaya koydu.

Vakıflar Edirne Bölge Müdürlüğünce 9 - 15 Mayıs tarihlerinde kutlanacak Vakıf Haftası kutlamaları davetiyelerini el yazısıyla dolduran öğrencilerle fidan dikim programını da kutlama içerisine alındı.

Böylece öğrencilere vakıf anlayışını aktarmak ve çevre bilincini aşılamanın amaçlandığı uygulama için okul ziyaretleri yapıldı ve öğrencilere önce vakıf kültürü anlatıldı daha sonra da onlardan zarfları el yazılarıyla doldurmaları istendi.

Zarfları doldurarak çevreci davete katkıda bulunan öğrenciler aynı zamanda Tunca Nehri kenarında fidan dikme törenine katılma ve fidanları toprakla buluşturma hakkı kazandı.

Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl davetiyelerin doldurulmasında öğrencilerden yardım almaya karar verdiklerini söyledi.

Uygulamayı öğrencilerde hem vakıf hem de çevre bilincini artırmak amacıyla yaptıklarını anlatan Güneren, şunları kaydetti:

"Öğrencilerimiz el yazılarıyla davet sahibinin adını yazarken ayrıca kendi adını ve okulunu da zarfa yazıyor. Vakıf Haftamızın programının da yer aldığı bu davetiyeler öğrencilerimizin emeğini de içerecek.Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yaptığımız bu uygulama sonunda davetiye dolduran öğrencilerimizle Tunca Nehri kenarını da ağaçlandıracağız.

Bir anlamda hem vakıf bilinci hem de çevre bilinci oluşturmada davetiye aracılık etmiş oluyor. Çalışmamıza katkı sağlayan Milli Eğitim ve Orman İşletme müdürlüğümüze teşekkür ediyorum."

Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan da vakıf ve çevre bilincinin yanı sıra bu uygulamada öğrencinin kendisini değerli hissetmesinin de sağlanması noktasında önemli bir uygulama olduğunun altını çizdi.

Özcan, 120 öğrencinin Vakıf Haftası davetiyelerini el yazıları ile büyük bölümünü doldurduklarını kaydetti.

Davetiye dolduran öğrenciler de mutlu olduklarını ve davetiyesini doldurdukları vakıf konusunu daha çok araştıracaklarını belirtti.

Öğrencilerin el emeği göz nuru ile doldurdukları davetiyeler hafta ortasından itibaren muhataplarına gönderilmeye başlanacak.


Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT