‘Yerel Basında İlan Yoluyla Tebliğat’ Hükmü Korunmalı!

‘Yerel Basında İlan Yoluyla Tebliğat’ Hükmü Korunmalı!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, önemli bir kamu görevini yerine getiren yerel basında ilan yoluyla tebliğat hükmünün korunarak ilan limitinin yükseltilmesi gerektiğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, önemli bir kamu görevini yerine getiren yerel basında ilan yoluyla tebliğat hükmünün korunarak ilan limitinin yükseltilmesi gerektiğini söyledi. Kalaycı, TBMM Genel Kurulunda 280 sıra sayılı Kanun teklifinin görüşmeleri esnasında yaptığı konuşmada, vergi sistemi, yerel basın, esnaf ve çiftçileri gündeme getirdi. Teklifin 15. Maddesiyle, ilan yoluyla tebliğat konusunda Vergi Usul Kanununun 104. Maddesinde yapılan değişikliğin sıkıntılı günler geçiren yerel basının önemli bir gelir kaynağını sona erdireceğini kaydeden Kalaycı, “Yerel basının vazgeçilmez bir kamu görevi icra ettiği dikkate alınarak, bu değişiklikten vazgeçilerek yerel basında ilan hükmünün korunması, hatta ilan limitinin 5 bin – 500 bin liraya yükseltilmesi uygun olacaktır” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.