Yiğit Cumhuriyet’in 98. Yıldönümünü kutladı

Yiğit Cumhuriyet’in 98. Yıldönümünü kutladı

Cumhuriyet Bayramının 98. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit Cumhuriyet Bayramını kutladı

Mesajının devamında, “Bu yıl Cumhuriyetin kuruluşunun 98. Yıldönümünü coşkuyla kutlayacağız” diyen Özgür Ulaş Yiğit, “Aydınlanmanın ve çağdaşlaşmanın simgesi olan Cumhuriyetimizin ilanının 98. Yıldönümünü, Cumhuriyetin öneminin bilinci ve kurucusuna duyduğumuz saygı ve sevgiyle kutluyoruz. Ulusumuz, Atatürk'ün önderliğinde dünya tarihinde eşine ender rastlanır büyük bir destan yazarak, tüm zorluklara göğüs germesini bilmiş, en değerli varlığımız Cumhuriyeti kurmuştur” dedi.

Gençlerimizi Cumhuriyetimizin koruyucuları olarak yetiştireceğiz

Özgür Ulaş Yiğit ülkemizin yarınları olan gençlerimizi Cumhuriyetimizin koruyucuları olarak yetiştireceklerini ifade ederek, “Atatürk'ün izinden yürümeye, Cumhuriyet'i yaşatmaya ant içmiş, ilke ve devrimlerini, çağdaş yaşamı gönülden benimsemiş, Cumhuriyet'in sağladığı kazanımların bilincinde olan eğitim neferleri olarak Atatürk'ün Cumhuriyet'le yaktığı aydınlanma ışığını söndürmeden taşıyacak, demokratik laik Cumhuriyetimizi sonsuza kadar koruyacağız. Atatürk'ün izinde gidecek, gericiliğe geçit vermeyecek, bu ülkenin yarınları olan evlatlarımızı Cumhuriyet'in koruyucuları olarak yetiştireceğiz. Büyük Önderimiz Atatürk'ün eşsiz sözlerini bir kez daha anımsatıyoruz:

"Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz." "Ey Türk gençliği, birinci vazifen Türk istiklalini ve Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir... Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur." Bu duygular ve coşkuyla tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.