YKS öncesi velilere uyarı

YKS öncesi velilere uyarı

Bilim Eğitim Kurumları Rehber Öğretmeni Esra Arslan sınav öncesi öğrenci ve velileri uyararak, öğrencilere sınav öncesi tavsiyelerde bulundu.

Sınav öncesi öğrencilerden kendilerine  güvenmeleri gerektiğini dile getiren Bilim Eğitim Kurumları Rehber Öğretmeni Esra Arslan, “Korku bir duygudur. Kontrol altına alınmazsa kaygı düzeyini artırır.Benim çocuğum sınavı kazanır ben ona güveniyorum. Ya kazanamazsam endişesinden uzak durulmalıdır. Senin için çalışıyoruz. Bu sınavı kazanmalısın anlayışında davranılmamalıdır. Sınavı kazanamazsan bir iş bul çalış. Dershaneye artık para veremeyiz. Denilmemelidir. Ne istedinse aldık. Bilgisayar istedin aldık. Cep telefonu istedin aldık. Sınavı kazanmada görelim denmemelidir. Unutmamalıyız ki, kaygı ve korku duygusunun davranışa dönüşme şeklidir. Çocuklarımızın davranışlarında dikkat eksikliği, konsantrasyon bozukluğu, özellikle sınav öncesi sabahları karın ağrısı, baş ağrısı, terleme gözlemlenebilmektedir.Sevgili Öğrenciler dikkat!İç dünyamızda yaşattıklarımız ile evren arasında bağ kurun.Kullandığınız cümlelere dikkat edin. Varsayım içeren cümleler kurmayın ve genellemelerden uzak durun.Olumsuz düşünen ve sizi aşağı çeken insanlardan uzak durun.5 madde olumlu 5 madde olumsuz kelimelerle kişilik özelliğinizi tanıyın.Rutininizin çıkmayın, her sabah aynı saatte kahvenizi için yeni bir güne başlayın.Üniversitelerin sitelerine girin, araştırma yapın. Sürekli soru çözün ve daha fazla soru çözmeyi hedefleyin.Biz sizlere güveniyoruz. Lütfen kendinize güvenin. Sınav sürecindeki yolculuğunuzda eşlik ettiğimiz gibi, tercih sürecinde de yanınızda olacağız. Öğrenci ve velilerimizin bu süreçte destekçisi olmaya devam edeceğiz.Pes etmeyi düşündüğünüzde neden başladığınızı unutmayın. Bilim ailesi olarak tüm öğrencilere başarılar dileriz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.