Yörük ve Türkmenler Birleştirici Unsurdur

Yörük ve Türkmenler Birleştirici Unsurdur

Türkiye-Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Başkanı İrfan Tatlıoğlu,Konya Yörük ve Türkmenler Derneğini ziyaret ederek gündemi değerlendirdi.

 

Türkiye-Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Başkanı İrfan Tatlıoğlu,Konya Yörük ve Türkmenler Derneğini ziyaret ederek gündemi değerlendirdi.Beraberindeki heyetle beraber Konya Yörük ve Türkmenler Derneği'ni ziyaret ederek dernek yöneticileri hasbihal eden Türkiye-Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Başkanı İrfan Tatlıoğlu ziyarette yapmış olduğu konuşmada şu sözlere yer verdi: “Bin yıl önce Anadolu  topraklarını yurt edinen ve 700 yıl dünyaya hükmeden bir cihan devleti kuran Oğuz-Kayı boyunun temsilcileri olan biz Yörük ve Türkmenler dün olduğu gibi bugünde vatanın bölünmez bütünlüğü çerçevesinde tarihi, kültürel değerleri yaşatmak adına devletimizin yanındayız. Biliriz ki bu devleti kuran bizleriz. Yörük ve Türkmenler bu devletin bir mayasıdır. Birleştirici unsurudur. Biz bir ve diri olduğumuz sürece kıyamet gününe kadar bu topraklar bizim vatanımızdır. Bu nedenle biz her daim devletimizin yanındayız. Çünkü Türkiye  bugün dünya coğrafyasında bulunan tüm Türk topluluklarının ve mazlum İslam coğrafyasının hamisidir. Biz bir ve diri olduğumuz sürece vatan toprağı dışında da dünyanın neresinde olursa olsun Tüm  kardeşlerimizin, canlarımızın arkasındayız. Bu böyle biline.” Konya Yörük ve Türkmenler  Derneği Başkanı Yusuf Yılmaz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ihtişamlı bir medeniyete ve kadim bir kültüre  sahip olan  ecdadımıza layık olmak adına Selçuklu'nun başkentinde hummalı bir çalışma yürüterek türlü asimilasyon ve yozlaşmalara karşı Yörük -Türkmen kültürünü ayakta tutmaya çalışıyoruz ve hep beraber el ele vererek bu kültürü nesilden nesile taşıyacağız” dedi.

Program Başkan İrfan Tatlıoğlu ve beraberindeki heyetin Mevlana Türbesi ziyareti ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.