YRP’den Ilgın’a Ziyaret

YRP’den Ilgın’a Ziyaret

Ilgın’da halkın sesine kulak veren YRP Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem, ‘adil paylaşım’ anlayışı olmadığı sürece ülkenin ekonomik anlamda düzlüğe çıkamayacağını dile getirdi.

Yeniden Refah Partisi (YRP) Ilgın İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen teşkilat çalışmaları kapsamında; YRP  İl Başkanı Mustafa Özerdem, Başkan Yardımcıları Abdullah Azimli, Ethem Çakır ve Mehmet Üre, Ilgın İlçe Başkanı Hasan Doğan ve Kadınhanı İlçe Başkanı Uğur Çetin ve partililerin katılımı ile ilçe divan toplantısı yapıldı. Üye çalışmaları hakkında bilgi veren YRP Ilgın İlçe Başkanı Hasan Doğan, halkın Yeniden Refah Partisi’ne ve Genel Başkan Fatih Erbakan’a olan ilgisini anlattı.

yrp-ilgin-5.jpeg

Ezilenlerin sesi olduklarını kaydeden İl Başkanı Mustafa Özerdem de önceliklerinin üretim ve istihdam temelli  ‘Adil Paylaşım’ anlayışıyla, üretimin ve üreticinin teşvik edilip destekleneceğini dile getirdi. Son yıllarda ülkemizin her alanda olduğu gibi gıda da ithalatçı bir ülke konumuna dönüştüğü eleştirisinde bulunan Özerdem, Toprak Mahsulleri Ofisinin Türk çiftçisini desteklemek yerine bir kararname ile bakliyat ve hububat da dahil olmak üzere sıfır gümrükle ithalat yetkisi verilmesinin içler acısı bir durum olduğunu belirterek bu yanlış politikalardan vaz geçilmesi gerektiğini söyledi.

Yapılan esnaf ziyaretinde, işverenler aşırı vergi ve piyasada yaşanan belirsizlik ortamından şikâyet ettiler. Ilgın’ın Mecidiye Mahallesini ziyaret eden heyet, çiftçilerin akaryakıt, elektrik ve gübre fiyatlarının yüksek olduğu şikayetlerini dinledi. Pancar alım kampanyasının yapıldığı Ilgın Şeker Fabrikası önünde sıra bekleyen bazı kamyoncu esnafı, iki gün boyunca bekletildiklerinden şikayet ederek yetkililerden yardım talebinde bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.