Yüz yüze eğitime devam edenler öncelikli aşılanmalı

Yüz yüze eğitime devam edenler öncelikli aşılanmalı

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, “Yüz yüze eğitime devam eden 8. ve 12. sınıf öğretmenleri ile uygulamalı meslek lisesi öğretmenlerinin hızlıca ve öncelik aşılanma kapsamına alınarak aşılanmalıdır” dedi.

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, “Yüz yüze eğitime  devam eden 8. ve 12. sınıf öğretmenleri ile uygulamalı meslek lisesi öğretmenlerinin hızlıca ve öncelik aşılanma kapsamına alınarak aşılanmalıdır” dedi. Ata, yaptığı açıklamada, “Bakanlığın açıklamasına göre dün aşı programına dahil edilen okul öncesi ve ilkokullarda görev yapan eğitim çalışanlarıyla birlikte şu ana kadar 425.430 meslektaşımız aşı randevusuna dahil edilmiş. Ancak, yüz yüze eğitime devam eden 8. ve 12. sınıf öğretmenleri ile uygulamalı eğitim veren meslek lisesi öğretmenleri başta olmak üzere, tüm eğitim çalışanları hızlıca aşılanmalıdır. Türkiye olarak, eğitim sürecini yüz yüze sürdürmek istiyorsak bütün eğitim çalışanlarının aşılanmasını tamamlamak zorundayız" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.