Z Kuşağı İçin E-twınnıng Projesi

Z Kuşağı İçin E-twınnıng Projesi

Gençlerin unutulmaya yüz tutan günlük yazımı konusunda farkındalıklarını arttırmak amacıyla “Benlikten Günlüğe” adlı E-Twinning projesi gerçekleştirildi.

Teknolojinin tüm yeniliklerinden faydalanan ve yeni araçları çok iyi kullanan Z kuşağı, pandemi ile birlikte kağıda, kaleme neredeyse hiç dokunmadan günlerinin büyük bir kısmını dijital aletler ile geçirmeye başladı.

Gençlerin unutulmaya yüz tutan günlük yazımı konusunda farkındalıklarını arttırmak amacıyla “Benlikten Günlüğe” adlı E-Twinning projesi gerçekleştirildi. Günlük yazmaya başlayan öğrenciler kelime hazinelerini geliştirirken, disiplinli ve programlı olmayı öğrendi ve kendilerini hem yazılı hem de sözlü olarak daha iyi ifade edebildikleri için  öz güvenlerinin artması sağlandı. Ayrıca gençler onlarca Web 2.0 aracını kullanmayı, iş birlikçi çalışmayı öğrendi.

Ekim 2020’de başlayan projeye Konya Selçuklu ilçesinden Ayşe Kemal İnanç Kız AİHL Öğretmeni Canan BALOĞLU,  Atatürk MTAL öğretmeni Hatice ÜNAL, Muhammed Hamdi Yazır İHO öğretmeni Recep BALOĞLU,  Kadınhanı MTAL öğretmeni Ümide KEŞ ve Antalya Muratpaşa Mevlana AİHL öğretmeni Derya Süer YAVER ve okullarındaki toplam 380 öğrenci katıldı.

Proje, 38 öğrencinin çalışmalarının yer aldığı sanal sergi ile 31 Mart 2021’de tamamlandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.