1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Şişli Sait Çiftçi İlkokulu öğrencileri İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ı makamında ziyaret etti

A+A-

İSTANBUL (AA) - İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Şişli Sait Çiftçi İlköğretim Okulu öğrencilerini makamında kabul etti.

Okul müdürü, sorumlu öğretmen ve bazı sınıf arkadaşları ile İstanbul Emniyet Müdürlüğüne gelen 4. sınıf öğrencisi Tuana Zafer, temsilen Emniyet Müdürü Çalışkan'ın makam koltuğuna oturdu.

İlk olarak bilgi almak için Çocuk Şube Müdürü Ünal Altıner'i makamına çağıran Zafer, çocukların istismara uğramaması için alınan önlemleri ve okul çevreleri ile parklarda yapılan çalışmaları sordu. Altıner de alınan tedbirleri ve geçmişte yapılan çalışmaları anlattı.

Son zamanlarda çocukların kaçırılma ve istismara uğrama konularında artış olduğunu dile getiren Zafer, Çocuk Şube Müdürü Altıner'e şu talimatları verdi:

"Çocuklara şiddet uygulayanlar için caydırıcı önlemler alın. Çocukların okul eğitimini engelleyen ailelere de caydırıcı mesajlar yollayın. Son zamanlardaki çocuk istismarları ve tacizlerine ilişkin kamu spotları hazırlayın. Bu kamu spotlarını okullarda da yayınlayın ve eğitici filmler izletin. Çocukların eğitilmesi için okullarda bu gibi konular üzerine dersler verin."

Altıner, emirlerin anlaşıldığını ve en kısa sürede yerine getirileceğini kaydetti.

Çalışkan, "Çocuklar bizim için çok kıymetli, onların başına gelebilecek en ufak bir zarar da şüphelilerin hem adli olarak, hem de polis teşkilatı olarak en ağır şekilde cezalandırılacağını bildiriyoruz" dedi.

Zafer, polis telsizinden görev yapan polis ekiplerinin çocuklarının bayramını kutladı.

Daha sonra, okul müdürü, öğretmen ve öğrenciler, Emniyet Müdürü Çalışkan ile fotoğraf çektirdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

HABERE YORUM KAT