1. YAZARLAR

  2. Uğur Özteke (Spor)

  3. Bir Beklerken Üç Aldık
Uğur Özteke (Spor)

Uğur Özteke (Spor)

Yazarın Tüm Yazıları >

Bir Beklerken Üç Aldık

A+A-

 Torku Konyaspor Karabük deplasmanında akıllı şuurlu tek tek isim bazından teknik direktörünün ağırlığına kadar her şeyiyle üstün olduğu maçta kazanmayı bilen ve bunu da fazlası ile hak eden bir takım olarak deplasmanda zorlandığı sezonun en güzel sonucunu alıyordu.

Bu maç bizim açımızdan çok ev sahibi Karabükspor için hayati önem taşıyordu. Bu maça geçmeden önce şunu bir kez daha çok net tekrarlamakta fayda var. Sezon başında 3. haftanın ardından bas bas bağırarak altını çizerek “Bu Konyaspor düşmez” dedik. Ardından da “Konyaspor çok iyi olduğu için değil bu ligde bizden çok daha kötü düşmeye aday en az beş takım var” dedik. İşte ligin sonu yaklaşıyor ve şükürler olsun ki Konyaspor asla düşme potasına girmedi. Bir küçük hatırlatma daha. Ne olur geçmiş yazılarımıza dönün dikkatlice bir daha bakın. Hiçbir zaman Konyaspor kazanınca “Bu takım UEFA’ya oynar” demedik. Bunu demediğimiz gibi kötü oynayıp kaybettiğimiz maçların ardından da “Bu takım düşer Aykut Hoca istifa yönetim istifa” demedik. İşte Kardemir Karabükspor karşısında Konyaspor ilk yarıda o kadar akıllı o kadar bilinçli ve şuurlu idi ki kendi yarı alanında çok iyi önce alan savunması sonra yakın rakip markajı ile kalesinde tek bir tehlike dahi yaşamadı. Zaman zaman Ömer Ali Şahiner’e atılan uzun toplarla da çok rahat rakip kaleye aktı. İlk yarının akıllı mantıklı tarafı yeşil beyazlılar iken ev sahibi takım panik içerisinde ne yaptığının ve yapacağının şuursuzluğu içerisinde sadece golü düşünüyordu. Golü düşünmek güzel de gole nasıl gidileceğini bilmek ondan daha önemli idi.

İkinci yarıya hızlı başlayan taraf ev sahibi takımdı. Bu bölümün ilk 5 dakikasında maç boyunca bulamayacağı pozisyonları bulan ev sahibi takım son vuruşlarda acizliğini gösterirken yeşil beyazlı temsilcimiz maçın başından bu yana arzuladığı hızlı toplarla rakip kalede gol bulma isteğini Campos ile buldu.  Bu gol ile Karabükspor’un bitişini ilan ederken deplasman fobisini de yeniyorduk. Galibiyet golünden sonra sahada değişen bir şey yoktu. Karabük bilinçsizce saldırıyor Konyaspor da aklın üstünlüğünü her alanda gösteriyordu. Tebrikler Aykut Hoca tebrikler çocuklar 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum