Halil Özkan

Halil Özkan

BİZDE SAADET ZİNCİRİ, DİĞER ÜLKELERDE ÇAĞIN TEKNOLOJİSİ

BİZDE SAADET ZİNCİRİ, DİĞER ÜLKELERDE ÇAĞIN TEKNOLOJİSİ

HTC'nin belki de bu zamana kadar çıkardığı en garip telefonlardan biri olmaya aday Exodus, kısa sürede piyasaya çıkacak. HTC, geçtiğimiz aylarda Exodus isimli bir blockchain destekli akıllı telefon yapacaklarını bildirmişti. Bunun ardından telefonla ilgili hiçbir bilgi sızmasa da bugün iyi haber geldi. HTC yöneticilerinden Phip Chen, cihazın tanıtılacağı ve satışa çıkacağı tarihleri açıkladı. Chen'in açıkladığı takvime göre HTC Exodus, Ekim ayında tanıtılacak ve ön siparişe açılacak. Ardından Aralık ayında sevkiyatlarına başlanacak olan Exodus, bu yıl içerisinde meraklılarının elinde olacak.

Cihazın işlevselliğini artıracak optimizasyonları yapmaya devam ettiklerini belirten Chen, cihazın kripto para cüzdanı özelliği görecek olması nedeniyle güvenlik konusuna çok daha yoğun bir şekilde odaklanıldığını ekledi. HTC, kullanıcılarının güvenliği sağlamak için ARM'ın TrustZone teknolojisinden yardım alacak.

Aylardır konuşulan ancak bir türlü resmi bilgi edinilemeyen HTC Exodus hakkında merak edilenler, böylece biraz da olsa cevaplanmış oldu. Cihazın tam olarak hangi tarihte lanse edileceği ve nasıl bir fiyatlandırmayla piyasaya çıkacağı ise hala merak konusu.

Ancak önümüzdeki ay ön siparişe açılmasıyla beraber fiyatlar da belli olacaktır.

Hal böyle olunca sanal para severlerin yoğun ilgisini çekeceği şimdiden belli oldu. Bitcoin destekli bir telefona sahip olan kişi eminim ki kendini kalede gibi hisseder neticede tüm güvenlik ayarları tedbirleri ileri düzeyde olacaktır.

Bitcoine yatırım yapan kişiler internet üzerinden bankacılık hizmeti veya banka uygulaması gibi aktif olarak sanal hesaplarını kontrol etme kullanma imkânı bulacaktır. Ülkemizde saadet zinciri olarak görülen ileri teknoloji parası yabancı ülkelerde gelecek gözüyle bakıldığı yapılan teknolojik hamlelerle perçinlenmiş oldu.

Önümüzdeki yıllarda dünya çapında daha yaygın olarak kullanacağı kesin diye biliriz.

 Sağlıcakla kalın…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Halil Özkan Arşivi
SON YAZILAR