1. YAZARLAR

  2. Uğur Özteke

  3. Çevre yolunu unuttuk mu? Unutturuluyor muyuz?
Uğur Özteke

Uğur Özteke

Yazarın Tüm Yazıları >

Çevre yolunu unuttuk mu? Unutturuluyor muyuz?

A+A-

İşadamından üreticisine, emeklisinden memuruna seçim konuşmaktan, ikide bir sandığa gitmekten kendi meselelerimizi takip etmeyi unuttuk. Unuttuk sanki birileri resmen unutturuyor. Çünkü siyasiler mecburen adı üstünde siyaset yapıyorlar. Millet olarak da biz anlatılanları dinliyoruz. Bu masallar arasında şehrin gerçek sorunları yine rafa kalkmış gibi oluyor.

Bütün bunlar durduk yerde niye aklımıza geldi?

 

foto-031.jpg

 

Bakın bu fotoğrafı bu şehri aile olarak çok sevdiklerine inandığım ve de geniş aile fertleri ile pek çok alanda ticaret yapan ve de başta Başbakanımız ile güzel insanlara direk bağlı olan bir abimiz attı.

Altına da şunu yazmış;

“Bu şehirde trafik niye tıkanır? İşte en güzel örneklerden birisi. Otobüs, tır, kamyon, ağır yük araçları… Sanayi servisleri, tabii ki dolmuşlar ve özel otomobiller. Hepsi aynı üç şeritten geçerse trafik tıkanır. Allah sonumuzu hayır etsin”…

Abimiz bunları söyleyince aklımıza geldi.

Gerçekten yıllardır konuşulup söylenen. Söylenenleri de bizim manşetlere taşıdığımız “çevre yolumuz” nerede?...

İşte tam siyasilerin bu şehrin insanına anlatacağı işler bunlar değil mi?

Emekliye zam yapılacaksa, bize de zam var ama tüm ülkedeki emekliye zam var.

Yok asgari ücret yükselecekse yüzbinlerce asgari ücretlinin ücreti yükselecek. Ne güzel, aman yükselsin.

Ama bizim şehrin projeleri ne alemde?...

DÖRTOKKA’DA SORUN KALMAMIŞ

Geçtiğimiz hafta sonu bir iş adamamızın mahalledeki komşuları ile sorunlarını fotoğraflı olarak dile getirmiştik. Geçtiğimiz gün Meram Belediyesi’nden yetkili isimlerden konu ile ilgili bilgi geldi. Buradaki sorun KOSKİ ile aralarında yaşanan, “Borular 400’lük mü 300’lük mü olsun”dan kaynaklanmış. Ve yapılan görüşmelerin ve varılan anlaşmanın ardından çalışmalara hız verilerek boruların döşenmesine başlanmış. Dolayısıyla da sorun giderilmiş. Biz de yöneticilerimize duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz.

SGK’DAKİ EKRANLAR

SSK, SGK olduktan sonra bu binaya nerede ise gitmez olduk. Belki de eskiden resmen işçi idik. Emekli olduk ya bu kurumla da işimiz bitti gibi. Ama eş dost ya da bazı dikkatli okurlarımız her kurumla ilgili olduğu gibi burada da dikkatlerini çeken konuları bizlere ulaştırıyorlar.

Mesela çarşamba günü bir vatandaş aradı. Sık sık SGK ya gider gelirmiş. O güne kadar SGK’nın duvarlarındaki ekranlardan sürekli olarak kamu spotu şeklinde SGK ile ilgili vatandaşı bilgilendirme yapılıyormuş. Ama şimdi iş farklı kanalların haberlerine döndürülmüş. Vatandaş da soruyor “SGK vatandaşı güzelce bilgilendirmeyi bırakıp haber merkezi olmaya mı özendi?” …

Vatandaşın bu görüşünü ilgililere iletelim dedik.

 

GÜNÜN OKKALI SÖZÜ

Kimseyi mutlu etmek zorunda değilsin. Sen kendin ol, seni sevenler zaten yanında olur. Kimse için değişmeye değmez

 

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?

Yeşil ışık yandığı halde yanımızdaki ile muhabbeti kesip yola devam ettiğimiz zaman daha iyi ADAM oluruz.  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

4 Yorum