1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Ektirdiği bıyığından "kız istemek için" vazgeçti
Ektirdiği bıyığından "kız istemek için" vazgeçti

Ektirdiği bıyığından "kız istemek için" vazgeçti

Konya'da 14 kez geçirdiği dudak damak yarığı ameliyatıyla normal görünüme kavuşan Berat Özer, 8 ay önce saçlarından ektirdiği bıyığını, ilk kez kız istemek için kesti- Özer:"Yıllardır hayalini kurduğum bıyıklarımın uzamasını her gün aynanın karşısında hey

A+A-

KONYA (AA) - METİN BOLAT - Konya'da 14 kez geçirdiği dudak damak yarığı ameliyatıyla normal görünümüne kavuşan Berat Özer, 8 ay önce saçlarından ektirdiği bıyığından "kız istemek için" vazgeçti.

Doğuştan dudak damak yarığı hastalığı nedeniyle konuşma ve yeme bozukluğu bulunan 27 yaşındaki Özer, 3 yaşından itibaren çeşitli operasyonlar geçirdi.

Dudağının görüntüsünden de rahatsız olan Berat Özer, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Tosun ile ekibinin gerçekleştirdiği başarılı operasyonla normal görünümüne kavuştu.

Dudaklarının üstünde sağlıklı doku olmayan Özer'in, hayalini kurduğu bıyığa sahip olamamanın üzüntüsünü yaşadığından haberdar olan Tosun, operasyonu gerçekleştirdi. Saçlarından bıyık ekilen Berat Özer, 8 aydır bakmaya bile kıyamadığı bıyıklarını kız istemeye giderken kesti.

- Çevresinde "pala" diye biliniyor

Eşi olabilecek kişi için her şeyi yapabileceğini belirten Özer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dudak damak yarığı ameliyatı sonrası hayatının değiştiğini, artık konuşmakta ve yemede zorluk çekmediğini söyledi.

Birçok erkeğin bıyık bırakma hayalinin olduğunu aktaran Berat Özer, bıyıkları çıkmadığı için çok üzüldüğünü, kendisini kötü hissettiğini dile getirdi.

Bıyık ekme operasyonu sonrası çok mutlu olduğunu anlatan Özer, şunları dile getirdi:

"Yıllardır hayalini kurduğum bıyıklarımın uzamasını her gün aynanın karşısında heyecanla izledim. Bıyığım çıktıktan sonra arkadaşlarım 'pala' diye hitap etmeye başlayınca çok hoşuma gitti. Görüntü olarak daha iyi olacağını düşündüğüm için kız istemeye giderken bıyıklarımı kestim. Bakmaya bile kıyamadığım bıyıklarımı keserken çok üzüldüm. Sonuçta kökü bende, canım ne zaman isterse bırakırım. İnşallah hayırlı işim de olacak. Şu an beklemekteyiz."

- "Hastamız mutlu oldu, öz güveni yerine geldi"

Prof. Dr. Zekeriya Tosun ise dudak damak yarığı şikayetiyle kendilerine başvuran hastanın başarılı operasyonlarla yüzünün güldüğünü ifade etti.

Bıyık ekimiyle hem Berat'ın hayalini gerçekleştirdiklerini hem de küçük operasyon izlerini bu şekilde gizlediklerini belirten Tosun, "Berat, sağlıklı insanlar gibi bir bıyığa sahip. Hastamız mutlu oldu, öz güveni yerine geldi. Uzun süre bıyıklı dolaşan Berat, kız isteme vesilesiyle bıyıklarını kesti. Bıyığı sakalından da alabilirdik ama küçük saç ünitesi alarak buraya ektik. Doğuştan yarık bölge olduğu için sağlıklı bir doku olmadığından bıyık yoktu. Bıyık olmayan yere küçük saç telleri alarak, o bölgeye ekimini gerçekleştirdik.

Dudak damak yarıkları halk arasında 'tavşan dudak', 'kurt ağzı' diye bilinen doğuştan bir anomalidir. Ülkemizde ve dünyada bu problem, plastik cerrahi uzmanları tarafından ameliyat ediliyor. Türkiye'de de gelişmiş ülkelerde olduğu gibi Dudak Damak Yarıkları Derneği kuruldu. Hastalarımızın ameliyatları ve ailelerin problemlerinin takibi amacıyla dernek hizmet veriyor. Aileler ve hastalar ameliyatların yapılacağı yerleri ve merkezleri, internet üzerinden bu derneğe ulaşarak öğrenebilmektedir." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT