FETÖ, KONYA VE ALİ MÜDÜR

Bugün biraz sizlerin sesi olmaya çalışacağım, biraz içimden geçenleri açabildiğim kadarı ile açmaya çalışacağım. Ancak bir şeylerin ucunu kaldırırken biliyorum ki birileri rahatsız olacak. Belki bazı cümleler birilerinin hiç mi hiç hoşuna gitmeyecek. Olsun ne olur bu konulara sadece kendi pencerenizden bakmamanızı rica edeceğim. Ne olur empati yapmaya çalışın. Ya da bazı iddialı cümlelerin ardından “İnanmıyorum, sanmıyorum, bu kadarı da olmaz ama acaba yarısı doğru olsa?” diye kendi kendinize düşünün yeter.

……

FETÖ, Fethullahçı Terör Örgütü, 60 yaşına yaklaşan ömrümde, okuduklarım, öğrendiklerim ve yaşadıklarım ile Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan bu yana PKK, yani Kürdistan İşçi Partisi, Kürtçe olarak ifade etmek gerekirse Partiya Karkeren Kurdistan’dan sonra Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmaya yok etmeye tüfeği ile topu ile resmen savaş açan bir terör örgütü.

Hatta bana göre bu örgüt PKK’dan çok daha tehlikeli.

Çünkü bırakın bu iki örgütün detaylarını Türk milletinin en hassas ve vazgeçilmez değeri olan adı geçtiği zaman akan suların durduğu “din”, “İslamiyet” üzerinden bu milletin iliklerine işlemiş. Bu aziz milletin bir kesimi ile et tırnak olmuş.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti için iç dış hiç fark etmek hiçbir terör örgütü bugüne kadar emeline ulaşamadı ve şuna sonuna kadar inanıyorum bundan sonrakilerde asla ama asla emellerine ulaşamazlar.

Hatırlayanlar hatırlayacaklardır.

Mesela yine yakın dönemde ASALA denen şerefsizler gözyaşı dökmemize, şehit vermemize neden oluyordu. Sorarım şimdi yeni nesle ASALA deseniz kim bilir? Kaç kişi bilir?

Ama hala her geçen gün acısı ile bu FETÖ’nün tehlikesini, derinliğini yaşayarak görüyoruz. Allah bundan sonra göreceklerimizden ve yaşayacaklarımızdan korusun.

Geçtiğimiz hafta sosyal medyada bu ve buna benzer söylemlerle ama ortak noktada bir şehit ve şehitliğinin öncesinin yaşanılmışlıkları vardı.

foto-1-688.jpg

 

Bu kareyi de bana bugün şehrimizde İslamiyet’i kendi dünyasında adam gibi yaşamanın gayretini veren Türk milliyetçisi Kürt kökenli samimi mi samimi, çok sevdiğin inandığım ve de değer verdiğim bir dostum gönderince, oturup kendi küçük dünyamda yeniden bir değerlendirme yapmıştım.

Yani sosyal medyada, ulusal basında gördüklerimiz tamamdı. Tamamdı da bu dostumdan gelince bu durumu yeniden değerlendirmeliydim.  

Normal hayatta zaman zaman bazı yaptıklarını kendim dünyamda uygulamaya çalıştığım kısaca örnek almaya çalıştığım insanda sosyal medyadaki bu paylaşımları görüp kabul edip bana gönderip benim dikkatimi çekiyorsa bu işteki sıkıntının su yüzüne çıktığının aşikar bir örneği diye düşünmeye başlıyordum.

…………

Evet bu şehidimiz Zekeriya Altunok nur içinde yatsın inşallah. Şehitlik mertebesine ulaşmadan FETÖ’cü damgası ile cezaevinde yaşarken ailesinin yaşadığı ıstırabı Cenab-ı Allah’ım kimseye yaşatmasın. Ama bu olay sadece bir kötü örnek olmayabilir değil mi?

Belki şehit Zekeriya gibi kurunun yanında yanan nice yaşlarda varmış değil mi?

O zaman!!!

O zaman bir kez daha rabbim cümlemizi böyle şerlerden korusun diyerek genelden kendi dünyamıza Konya’ya dönüyoruz…

………….

Hafta sonunda cumartesi günü bütün Konya basınında şu haber vardı “FETÖ'nün kabusu olan polis müdürüne üst düzey görev”

 Bu haberin özeti de şuydu;

“Konya merkezli düzenlediği FETÖ/PDY operasyonlarıyla çok sayıda örgüt üyesinin deşifre edilip tutuklanmasını sağlayan Polis Müdürü Ali Loğoğlu, İçişleri Bakanlığı İstihbarat Değerlendirme Analiz ve Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevine getirildi.

17-25 Aralık FETÖ kumpası sonrasında Konya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevine getirilen Ali Loğoğlu, şubeyi yeniden yapılandırarak ekibiyle birlikte örgütün en ince ayrıntılarını ortaya çıkarttı. Başta Anadolu Atayün olmak üzere kumpasçı polislerin tutuklanmasında önemli rol oynayan Loğoğlu, FETÖ'nün mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmayı yürüterek örgütün Türkiye ve yurt dışı yapılanmasının şemasını çıkardı.

FETÖ'NÜN KABUSU OLDU

Sırasıyla yürüttüğü 58 operasyonda, örgütün sivil yapılanması içerisinde faaliyet gösteren bin 694 kişinin, örgütün mahrem yapılanmasında 'abilik' görevi yapan bin 997 'mahrem sorumlunun' ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisinde gizlenen 3 bin 71 muvazzaf askerin deşifre edilip yakalanmasını sağlayan Polis Müdürü Ali Loğoğlu, Konya sınırlarını aşan örgüt operasyonları ile FETÖ'nün kabusu haline geldi.”

…………………

İşte tam da bu noktada Ali Müdürün Konya’daki çalışmaları hatırladım.

Makinayı geriye doğru sardım.

Ali Müdürün yaptığı operasyonlar ve açılan davalar hep Türkiye’nin 1 numaralı davaları oluyordu. Emniyet Teşkilatından hukuka Konya hep örnek alınıyordu.

Peki Konya polisi, Konya adliyesi böylesine derin çalışmalar yaparken Allah muhafaza bu şehidimizde olduğu gibi bir tane kötü ya da yanlış örnekle karşılaşmış mıydık?

Hayırrrrrr….

Çünkü şuna şahit idim, Konya ve Konyalılar olarak ne yazık ki birbirimizi sever gibi görünsek de sevmeyiz yaaa.

En ufak bir sarsıntıda en sevdiğimiz insanın bile yok olmasından hiç rahatsız olmayız yaaa.

O günlerde Konya Ali Müdüre akıyordu. Herkes sevmediği en az üç ismi veriyor aklı sırada taklalar atıyordu.

Ama Konya ve Türkiye için en hassas o 5 yılda Konya, polisi, istihbaratı ve Konya Adliyesi iyi, kötü, yanlış, yanlı, vicdani, fesat ne amaçla olursa olsun her iddiayı masaya koydu. Deftere kayıtlara geçirdi ama iş işlem yapmaya geldiği zaman kılı kırk değil kılı 400 yardılar.

Mesela en yakınımız Kayseri’ye bugün daha dikkatlice bakar mısınız?

Konya iş dünyasından siyasetine FETÖ yüzünden neler yaşadılar ve ne durumdalar. Aynı safta Kayseri’den bir adım dahi geride olmayan Konya, Konyalı niye böyle derin yaralar almadı?  

Almadı çünkü bu ekip çok fazla titiz ve detaycı aynı zamanda da ketun çalıştı.

…………

Ali Müdür habere göre bugün İçişleri bakanlığında İstihbarat Değerlendirme Analiz ve Koordinasyon Merkez Başkanı olmuş.

Hayırlı uğurlu olsun inşallah.

Bu haberden sonra biz de kendimizce dostlarımıza sorduk durumu? Nedir? Diye.

Ali Müdür bizzat Sayın Cumhurbaşkanımızın imzası ile burayla atanmış.

Allah mahcup etmesin diyoruz. Ve Konya olarak bir kez daha günümüze şükrediyoruz.

Muhakkak ki Allah iyilik yapanlarla beraberdir (daima onlara yardımcıdır). ve şüphesiz Allah iyi ve erdemli olanların yanındadır. (Ankebut suresi, 69. Ayet)

 

GÜNÜN OKKALI SÖZÜ

Üstünden geçtiğin köprüleri yıkma. Bir gün geri dönmek zorunda kalabilirsin.

 

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?

Yayalar “yeni yayalara geçiş üstünlüğü” işini yanlış yorumlayıp yayalara kırmızı, araçlara yeşil ışık yanarken, yaya çizgilerinde yavaş yavaş adımlarla karşıdan karşıya geçmeye çalışmadıkları zaman daha iyi ADAM oluruz. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum