1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı’ndan anlamlı organizasyon
Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı’ndan anlamlı organizasyon

Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı’ndan anlamlı organizasyon

Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı (HAFEV) tarafından başlatılan “Sedefteki İnciler” projesinin tanıtımı Meram Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

A+A-

Programa Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı kurucu başkanı Hasan Faydasıçok, Vakıf Başkanı Selcen Faydasıçok ile yönetim kurulu üyeleri, Meram Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Emin Karataş makine mühendisleri ile öğrenciler katıldı. Sedefteki inciler projesi kapsamında lisede mühendislik seçen kız çocuklarına ileride mühendislik eğitimi kızların da yapacağını anlatmak, mühendislik mesleğinin kızlar için de uygun olduğu anlatıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Vakıf Başkanı Selcen Faydasıçok, “Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı (HAFEV) olarak kızlarımızın eğitimine katkıda bulunmak amacıyla Sedefteki İnciler programı ile yola çıktık. Sedefteki

İnciler projemiz eğitimde cinsiyet ayrımcılığına karşı tapuları yıkmak, mühendislik mesleğini kızlarımıza tanıtmak, anlatmak ve mühendislik mesleğini onlara sevdirmek. Projemiz 2 liseler ve üniversiteler olmak üzere iki etaplı olarak hayata geçirilecek” ifadelerini kullandı. Programda Hasan Faydasıçok Vakfı kurucusu Hasan Faydasıçok tarafından okul müdürü Mehmet Emin Karataş’a plaket verildi. (Muhammed Esad Çağla)

HABERE YORUM KAT