Katar'da Sözleşmeleri Yenilenmeyen 400 Mısırlı İşçi Ülkelerine Dönmek İstiyor

Katar'da Sözleşmeleri Yenilenmeyen 400 Mısırlı İşçi Ülkelerine Dönmek İstiyor

DOHA (AA) - Mısır yönetiminin, Katar'da bulunan vatandaşlarının ülkeye dönüşü için girişimde bulunmadığı öne sürüldü.Katarlı yetkilinin AA...

DOHA (AA) - Mısır yönetiminin, Katar'da bulunan vatandaşlarının ülkeye dönüşü için girişimde bulunmadığı öne sürüldü.

Katarlı yetkilinin AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bazı Mısırlı kardeşlerimiz Katar'da çalıştıkları şirketlerin kendileriyle iş sözleşmelerini yenilemediğini bundan dolayı ülkelerine dönmek istediklerini belirten bir video yayınladı" dedi.

Yetkili, Doha'daki İnsan Hakları Ulusal Komitesi'nin, dün Katar makamlarından ülkelerine dönmek isteyen 400 Mısırlının sorununu çözmesi için Mısır makamlarıyla iletişime geçmesi talebinde bulunduğunu söyledi.

Mısırlı işçilerin hiçbir masraf ödemeden kendi oturdukları yerde ikamet ettiklerini ifade eden yetkili, ülkelerine geri dönüş imkanı sağlanıncaya kadar Katar Devleti'nin misafiri sayıldıklarını kaydetti.

Katar'da ilgili makamların Mısırlıları ülkelerine taşımak için bir uçak tahsis edildiği, ancak Mısır makamlarının herhangi bir sebep göstermeksizin bu duruma kayıtsız kaldıkları ileri sürüldü.

Konuya ilişkin Mısır makamlarından henüz bir açıklama yapılmadı.

Haziran 2017'den itibaren Mısır, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn, teröre destek verdiği suçlamasıyla Katarla ilişkilerini kesmişti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.