Konya’da mayıs ayında ceviz büyüklüğünde dolu yağdı! Ekinler hasar gördü!
Konya’da öğleden sonra etkili olan yağmurun yerini dolu yağışına bıraktığını gören vatandaşlar şoke oldu. Bir anda bastıran dolu vatandaşlara zor anlar yaşattı. Dolu ekili alanlara da zarar verdi. Cihanbeyli Ziraat Odası Başkanı Veysel Akbulut, yaşanan dolu yağışını sosyal medya hesabından paylaştı.
‘AŞISI DERECE HASAR SÖZ KONUSU’
Dolu yağışının büyük hasara yol açtığını ifade eden Cihanbeyli Ziraat Odası Başkanı Veysel Akbulut konuyla ilgili PUSULA'ya yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dolu yağışı bölgemizde şu anda devam ediyor. Cihanbeyli Platosunun pek çok mahallesinde dolu yağışı gözlemliyoruz. Aşırı derecede hasar söz konusu. Yarın yağışlar durduktan sonra hasar tespiti yaparak sonuçlar ortaya çıkacaktır. Bir yıl umutla beklediğimiz hasat dönemine yaklaşmışken bu dolu yağışı çiftçinin umudunu yok etti. Bütün çiftçilerimize çok geçmiş olsun.”
•Tülay Gizem Başar
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.