1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Mavi Marmara paneli
Mavi Marmara paneli

Mavi Marmara paneli

Saldırıda eşini kaybeden Topçuoğlu:- "Şimdi deseler ki o gemi yola çıkıyor. Gemiye tekrar binebilmek adına inanın neresine yapışacağımı bilemem. Yeniden biner, o gemide yolculuğumu yeniden yaparım, eşimin şehit olacağını bile bile"

A+A-

DÜZCE (AA) - Düzce Üniversitesi İnsan Hak ve Hürriyetleri Topluluğunca "Mavi Marmara" paneli düzenlendi.

Saldırıda eş Çetin Topçuoğlu'nu kaybeden ve kendisi de yaralanan Çiğdem Topçuoğlu, Cumhuriyet Konferans Salonu'ndaki panelde yaptığı konuşmada, gemide yaşadıklarını anlattı.

Gazze ve Filistin'in çok büyük öneme sahip coğrafyalar olduğunu belirten Topçuoğlu, Mavi Marmara gemisinin insanlık adına evrensel bir mesaj verdiğini, ırk, din, dil ve cins ayrımı yapılmaksızın gemiye bindiklerini, ümmeti ve ümmet bilincini oluşturdularını söyledi.

Topçuoğlu, "Şimdi deseler ki o gemi yola çıkıyor. Gemiye tekrar binebilmek adına inanın neresine yapışacağımı bilemem. Yeniden biner, o gemide yolculuğumu yeniden yaparım, eşimin şehit olacağını bile bile. Başıma aynı şeylerin geleceğini bile bile. Çünkü benim otoritem Allah'tır. Ben ancak ondan izin alırım. Onun çizgisidir beni yola götüren. Allah'tır ve Allah'ın resulüdür, O'nun koymuş olduğu çizgidir." diye konuştu.

Topçuoğlu, daha sonra katılımcıların sorularını yanıtladı.

Panele, İHH Düzce Şubesi Başkanı Osman Altundal ile çok sayıda öğrenci katıldı.

HABERE YORUM KAT