1. YAZARLAR

  2. Uğur Özteke

  3. REİS’İN VEFASI VE BAŞKANLARIMIZ…
Uğur Özteke

Uğur Özteke

Yazarın Tüm Yazıları >

REİS’İN VEFASI VE BAŞKANLARIMIZ…

A+A-

Konya bugün Cumhurbaşkanı ile hem de Konya’yı özel olarak seven öyle laf olsun beri gelsin, siyaseten seven biri olarak değil gönülden seven Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile buluşuyor. Gerçi birazdan bu buluşmayı özellikle sosyal medya da “vıcık vıcık yağ eden siyasilere” de bir çift sözümüz olacak ama oraya gelmeden bir çift kelam edip konularımıza başlayalım.

Konya ve Konyalılar olarak ben beni bildim bileli biz her siyasi dönemde “güçlü kim?” ise hep güçlüden yana oy kullandık.

Şimdi sizinle bir fotoğraf paylaşacağım yukarıdaki cümlelere kızıp bana öfkelenenleriniz de buna dikkatlice baktığı zaman ya da bize inanmayarak araştırıp o yıllarla ilgili bilgi ve fotoğraflara hatta videolara ulaştığı zaman utanacaklar.

Gazetecilikteki ilk yıllarım.

Yıl 1977…

Seçimler öncesi dönemin CHP Genel Başkanı “Karaoğlan” eşi Rahşan Hanım’la Konya’ya geliyor. Konya yıkılıyor. O zaman güvenliği sağlayan ellerinde tüfeklerle üniformalı askerler ite kalka on binleri kontrol altına almaya çalışıyorlar. Mevlana önünden Anıt alanına kadar iğne atsan yere düşmüyor tek kelime ile insan seli.

foto-1-536.jpg

Yani biz Konyalılar, sizin, benim, onun babaları, dedeleri CHP’ye akıyordu. Niye? Çünkü Türkiye’ye bir Karaoğlan geliyordu. Bizler de Konyalılar olarak uyanığız yaaa. Geleceği görüyorduk(!)

Sonra…

Sonrasını da sizler çok iyi biliyorsunuz değil mi?

Sırası ile havayı en iyi şekilde koklayarak;

Rahmetli Erbakan Hoca’ya aktık.

Rahmetli Demirel’e aktık.

En sonunda da rahmetli Özal’a aktık.

Ve 15 yıldır da Reis için gövdemizi ortaya koyduk. Reis’in Türkiye’deki kalesi olduk.

Yani hep doğru yolda, kazanacağın yanında olduk.

Ve diğer rahmetli olan liderler gibi bugün Reis de Konya’ya olan gönül bağını her ortamda bağıra bağıra dile getirdi ve elini uzattı. Bizler de sandıkta Reis’e elimizi uzatsak da o gönül köprüsünü tam anlamı ile hizmet köprüsüne çeviremedik. Çevremizdeki iller bile hizmet köprüsünden nasiplenirken biz de zaman zaman avucumuzu yalayıp seyrettik. Bize verilen elma şekerini yalarken Türkiye’nin uçuşunu sadece üstelik de zevkle izledik.

Reis bugün Konya’da kimseyi üzmeyeceğiz.

Reis’in talimatlarına rağmen, Reis’in tek kelime ile tam desteğine rağmen gerçekleştirilemeyen Konya projelerini başaramayınca hep sakladık ve sustuk.

Reis’in Konya’ya gelmesi demek bereket demektir. İnşallah bugün yine bu bereketten nasibimizi alırız. Nasipten yana bir kuşkumuz yok da bizim kuşkunun ötesinde tek korkumuz istemesini bilememizden yana.

Bu bölümü noktalarken şunu da yazalım da eksik kalmasın. Biz Reis’e yalakalık olsun diye yazanlardan methiyeler düzenlerden ve taklacı güvercinlerden asla olmadık olmayacağız da.

Reis’in vefası, Reis’in gönül köprüsü dedik yaa. Sadece şu bile yetmez mi?

Olağanüstü bir durum olmazsa ki olmayacak gibi inşallah Reis bugün basından habersiz Üçler’e gidecek ve rahmetli Tahir Hoca’nın da kabrini ziyaret edecek.

MERKEZDE YENİ BAŞKANLARIMIZ

HAYIRLI UĞURLU OLSUN İNŞALLAH

Sayın Cumhurbaşkanımızın bugünkü resmileşen programı içerisinde -şuan itibari ile yani pazar günü 10.30 sularında olmayan- bir de aday tanırım programı olacak. Parti yöneticileri her iki ihtimali de göz önünde bulundurarak tüm hazırlıklarını yaptılar.

Şöyle ki bazı ilçelerde başkan adayları bu satırları yazdığımız an itibari ile netleşmemişti.

Mesela Seydişehir yanıyordu.

Bunun gibi birkaç ilçe daha var.

Reis gelinceye kadar bu işler biterse aday tanıtım programı yapılacak.

Yine yaklaşın bugün itibari ile cumadan bu yana bir AK Parti adaylar listesi sokağa döküldü. Pardon sosyal medyanın tüm ağına döküldü.

Farkında iseniz biz kurum olarak da bu kurumun çalışan şahısları olarak da asla buraya girmedik.

Ancak pazar günü saat 10.30 suları itibari ile biz yine bir risk alalım, siyasette işlerin 90’da değil 90 artıların son saniyesinde bile değişeceğini bile bile, santrası yapılamayacak golü yemez isek şunu yazalım.

Selçuklu: Ahmet Pekyatırmacı

Karatay: Hasan Kılca

Ve Meram: Mustafa Asım Güney  

…………

Tekrar altını çiziyoruz bu isimleri yazdığımız saat yukarıda bir hata yapar isek, bir kusur işler isek af ola…

 

GÜNÜN OKKALI SÖZÜ

Bir insana değer vermek özen göstermek onun kıymetini bilmek de bir kültürdür. Bunun bir eğitim de okulu da yoktur. Zaten bunu kitaplar da yazmaz. Bunun yolu insan olmaktan geçer.

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?

Kavşaklarda sağa dönmek için yol ayırımına geldiğimiz zaman frene basıp arkadaki trafiği durdurup en sol şeritten en sağa geçmeye çalışmadığımız zaman daha iyi ADAM oluruz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

16 Yorum