1. YAZARLAR

  2. İlker Kırnaz

  3. Sen Konya’sın, Büyük Düşün...
İlker Kırnaz

İlker Kırnaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Sen Konya’sın, Büyük Düşün...

A+A-

Transfer sezonuna diğer takımlara nazaran daha hızlı bir giriş yapan Konyaspor, iç ve dış transferde planlı olduğunu düşündüğüm adımlar atmaya devam ediyor. Paderborn takımından transfer edilen Alban Meha ve Legia Varşova takımından takıma katılan Dossa Junior bu planlamanın ürünleri gibi duruyor. Ligin son 2 ayını oldukça rahat geçiren ve önümüzdeki sezonun transfer çalışmalarına başlayan Konyaspor yönetim kurulu, umarız bu yerinde hamlenin faydalarını görür. Bunun dışında bu hafta başında takıma katılan Selçuk Alibaz da hücum bölgesine alternatif olabilecek oyunculardan birisi konumunda.

Salı günü yapılan basın toplantısından kamuoyuna yansıyan en önemli konu tabii ki yine transfer çalışmalarıydı. Bu toplantıda kulüp başkanımız Ahmet Şan ve ekibi halen devam eden süreçler ve planlamaları noktasında yerel basınımıza bilgiler verdiler. Şu an itibariyle ben dahil bir çok Konyaspor’luyu heyecanlandıran Mert Günok isminin gündemlerinde olmadığını bunun yerine Serkan Kırıntılı ile görüştüklerini beyan ettiler. Bu transferler haricinde 6 oyuncu daha alacaklarını söylerek yazımın başında söylediğim planlamanın doğruluğunu kanıtlar ifadelerde bulundular. Yalnız burda küçük bir detaydan da bahsetmek gerekiyor; Mert Günok ile Serkan Kırıntılı isimlerini aynı cümlede kullanmak futbol dünyasına yapılmış büyük bir haksızlıktır. Eğer bir kaleci transfer edilecekse bu ismin kesinlikle Mert Günok olması gerektiğini düşünüyorum. Ancak buradaki en önemli husus tabii ki Mert Günok’un Fenerbahçe’den yıllık 1.4 milyon USD civarında para kazanıyor olması. Ve şu an itibariyle Osmanlıspor’un da bu rakama yakın bir rakamı Mert Günok’a önerdiğini de düşündüğümüzde bu şartlarda bu oyuncunun Konyaspor’umuza gelmesi hem takım dengelerini bozacaktır hem de o meşhur 30 milyon TL borcumuzun üstüne bir tuğla daha ekleyecektir. Bunun dışında Aykut Kocaman’ın “Takımın tamamının hemen hemen aynı kalitede oyuncularla kurulması” talebini, maddi şartları da göz önünde bulundurduğumda mantıklı buluyorum açıkcası. Bu olay hem rekabeti körükleyecek hem de her oyuncunun gerekli performansı sergilediğinde aynı düzeyde forma şansı bulabilmesini sağlayacaktır. Ancak takım içindeki bir kaç kritik mevkide de kesenin ağzının açılması gerekiyor. Özellikle geçtiğimiz yıl büyük sıkıntı yaşadığımız santrafor mevkisine ciddi bir takviye yapılması şart gibi görünüyor. Bunun dışında orta alanda mümkün olduğu kadar oyunun iki yönünü de oynayabilecek 2 oyuncuya ihtiyaç var şu aşamada. Bunların yanında sol bek ve Torje transferinin gerekliliği zaten herkesin malumu. Ancak transfer sezonuna beklediğimden hızlı giren transfer komitemizin bu eksikliklerin de resmini net olarak çekebildiği kanaatindeyim.

Kulüp başkanımız Ahmet Şan’ın geçen sezon Türkiye’nin en iyisi konumuna yükselen taraftarlar için de bazı girişimlerde bulunması gerekiyor. Şu an kulüpte taraftar sorumlusu olarak görev yapan İsa Gürler kardeşimizin sorumluluğu ve yükü bu anlamda ciddi artmış durumda. Hem bu yükü azaltmak hem de futbolun temel taşı olan taraftarlarla yürütülen ilişkileri daha profesyonel yönetmek anlamında yönetim kurulunda sadece taraftar projeleri ile ilgilenecek bir yönetici arkadaşımızın bulunması sanıyorum bu sorunu çözecektir. Ahmet Şan başkanın kafasında taraftarlarla ilgili olarak bazı projelerin olduğunu da biliyorum. Konya’mızı ve Konyaspor’umuzu bir adım daha ileriye taşıyacak bir çok proje de bizlerde mevcut. Arkamıza aldığımız bu rüzgarı bir Anadolu fırtınası haline çevirebilmek için de kendilerinden isteğimiz bir tutam ilgi ve göz kararınca sevgi...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT