1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Validen şehit ailesine ev desteği
Validen şehit ailesine ev desteği

Validen şehit ailesine ev desteği

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı'nın girişimiyle şehit polis memuru Adem Cankurtaran'ın ailesine ev alındı

A+A-

YOZGAT (AA) - Iğdır Dilucu Sınır Kapısı'ndaki memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Adem Cankurtaran'ın ailesine, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı'nın girişimiyle ev alındı.

Şehit polis Cankurtaran’ın eşi İtibar ve kızı 1 yaşındaki Sevil Naz Cankurtaran'ı makamında ağırlayan Yazıcı, şehit ailesiyle bir süre sohbet etti.

Sevil Naz’ı masasına oturtarak seven Vali Yazıcı, alınan evin tapusunu şehit eşi İtibar Cankurtaran’a teslim etti. Vali Yazıcı ayrıca Sevil Naz’ın ileride çeyizinde kullanılması için 1 cumhuriyet altını hediye etti.

Vali Abdulkadir Yazıcı, yaptığı açıklamada, polis memuru Cankurtaran’ın 8 ay önce Iğdır’da görev yaptığı sırada patlamada şehit olduğunu anımsattı.

Memleketin bekası için bedel ödendiğini ifade eden Yazıcı, şunları söyledi:

"Şehitlerden birisi de Adem Cankurtaran kardeşimizdi. Cenaze töreni esnasında Sevil Naz kızımız vardı. Şimdi büyümüş. Tabii kaderdir, alın yazısıdır, bugünler geçecek ama Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milleti baki kalacaktır. Maddi ve manevi olarak her zaman şehit ailelerimizin yanındayız. Bu şehit ailemizin de ev ihtiyacı vardı. Kendileriyle görüşerek ne yapabileceğimiz noktasında fikir alışverişinde bulunduk. Ev için gerekli olan miktarın bir kısmını şehidimizin ailesi, bir kısmı da valilik olarak biz, emniyet müdürlüğümüz ve polis okulunun katkılarıyla karşıladık. Müteahhit firmamız da karını almadı. Böylelikle şehidimizin eşi ve kızı Sevil Naz'a bir ev aldık. Ev Bozok Üniversitesi yolu üzerinde. Kızımız inşallah üniversiteye gittiği zaman o evde kalacak. Devletimiz, milletimiz özellikle kendi şehidinin, şehit yakınlarının her zaman olduğu gibi bundan sonra da yanında olacak. Sevil Naz kızımızın adına tapuyu annesine teslim ediyoruz. Mevla hayırlı uğurlu etsin."

- "Her zaman yanlarındayız"

Şehit çocuklarının da her zaman yanlarında olduklarını belirten Yazıcı, cumhuriyet altınını verirken, "Şimdi kızımız daha küçük. Büyüyecek, gelin olacak ama gelin olacağı zaman biz nerede olacağız bilmiyoruz. Belki de biz bu dünyada olmayacağız. Şimdiden annesine şunu söylemek istiyorum, Sevil Naz kızımıza, küçükken babasının defnedildiği yerde görev yapan bir vali olarak, cumhuriyet altınını kızımızın çeyizine şimdiden vermek istiyorum. Düğünü olduğu zaman inşallah annesi ‘Bunu da vali amca sana ilk düğün hediyesi olarak vermişti’ diye kendisine anlatacak." şeklinde konuştu.

Şehit eşi İtibar Cankurtaran da Vali Yazıcı’ya ve emeği geçenlere teşekkür etti. İtibar Cankurtaran “Sağ olsunlar bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Eşim vatan için canını verdi. Eşimle gurur duyuyorum. Kızım da büyüyünce babası ile gurur duyacak çünkü babası vatan için can verdi." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT