Şule Taşkıran

Şule Taşkıran

Herkes ister, ama nasıl!

Herkes ister, ama nasıl!

Etkili bir şekilde istemeyi biliyor musunuz? Günlük işlerimizin bir parçası olarak dilekte bulunmayalı ne kadar zaman oldu? Acil bir durumda bir tehlike veya sıkıntı anında, hastalıkta, depremde, ölüm kol gezdiğinde, dualar içimizden adeta su gibi akar.

Her gün televizyondaki haberleri izlemeniz yeterlidir. Dünyanın dört bir yanındaki insanların, tedavisi mümkün olmayan bir hastalığa yakalanmış olan bir çocuk; ülkeler arası barış ya da sel, deprem altında kaldığımızda dualar içimizden su gibi akar.

Dünyamızın değişebilmesi için, zihnimizi değiştirmemiz gerekir... Bu değişim içten dışa doğru olacaktır. Ama bu karanlık oda kavramını kabul ederseniz süreçle ilgili olarak kendinizi duygulardan özgür hisseder ve mutlu olursunuz. İlk günlerimizden beri bizlere aşılanmış olan bazı düşünceler, inançlar vardır, bütün bunlar bu bilinçaltı karanlık odasının derinliklerinde gizlidir. Bunu bilmek, düşüncelerimizi neden daha sağlıklı bir şekilde değerlendirme vaktinin geldiğini açığa çıkaracaktır.

Örneğin, bir vantilatörün yanına oturmanın boynunuzun tutulmasına neden olacağına inanıyorsanız, bilinçaltınız ne yapıp edip boynunuzun tutulmasını sağlayacaktır. Bu rahatsızlığı oluşturan şey, pervanenin yüksek frekansta titreyen zararsız enerji moleküllerini temsil eden hareketi değil, sizin yanlış inançlarınızdır. Vantilatör zararsızdır.

İş yerinde biri hapşırdı diye siz grip olacağınızdan korkuyorsanız, o korku beklediğiniz, korktuğunuz ve inandığınız şeyin gerçekleşmesine neden olan zihninizin bir hareketi haline gelir. İş yerinizdeki diğer kişilerin buna inanmadıkları için grip olmadıklarını görürsünüz, zira onlar sağlıklı olmaya inanıyorlardır. İnsanların genellikle en çok korktukları şey başlarına gelir.

Bilinçaltımızın gizli gücüyle karşı karşıya kalıyoruz.

Yazımın devamını diğer yazı günümde sizlerle paylaşacağım. Bundan sonra yazılarımla sizlerle olmaktan gurur duyuyorum. Kişisel gelişim uzmanı olarak birlikte ortak sorunlarımıza dokunmaya bazen düşünerek bazen ağlayarak bazen de gülerek ama hep birlikte tüm sorunların üstesinden gelmeye çalışacağız.

Sağlıcakla kalın sevgi ile kalın…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum
Şule Taşkıran Arşivi
SON YAZILAR