10 AY ÖNCE, HASAN ANGI DEMİŞİZ

Güne Mustafa Kavaf’ın bizim PUSULA WEB TV’deki canlı yayında söyledikleri ile kısaca büyük şokla giriyordum. Baba Mevlüt Kavaf’tan tanıdığım bildiğim Mustafa Kavaf yakışıklı, vizyonlu, ufuklu, çalışkan mesleğine sevdalı genç bir mühendis. Yerel siyasetten ticarete çizgiyi belli bir insan. Son dönemde ise ATİKER Holding bünyesinde Ömer Atiker ile yaptığı çalışmaları ve eserleri heyecanla takip ediyoruz. Mesela daha lansmanını yapmadıkları Atiker Ladikli Konutları ise mimarisinden yaşam alanlarına belki de şehrin ilk sosyal konutları olacak.

Bizi şok eden olay canlı yayın esnasında Mustafa Kavaf Bey’in “Artık Konya merkezde 3 ilçe yetmiyor. Sıkıştı. Konya merkezi en az beş ilçe olmalı” demez mi?

Gonyalıca koskocaman bir “annaaaaaaah” diyesim geldi.

Evet tespit ve teşhis 5 yıldız 10 numara idi ama bu siyasi bir konuydu ve bir yerlere dokunurdu. Canlı yayın esnasında konuyu tekrarlayıp tekrarlamama konusunda gel gitler yaşasam da konu zaten kendiliğinden geliyordu. İzleyicilerimizden sorular geliyordu. Hatta bir izleyicimiz yeni ilçenin adı “Osmanlı” olsun bile diyordu.

Bu konu önümüzdeki dönemlerde çok konuşulur. Ama bu işi kaşımak ve yine ilk kez gündeme getirmek bize nasip oldu çok şükür. Hayırlısı ne ise o olsun. Biz bu vesile ile Mustafa Kavaf ve Ömer Atiker’e bir kez daha şehir adına teşekkür ederiz.

ŞEHRİN KÜLTÜREL SEVİYESİ BU MU?

Geçenlerde sevgili bir dostumuz şu fotoğraf karelerini bize gönderiyordu.

 

foto-1-378.jpgfoto-2-333.jpg

Burası Gedavet Parkı’nda yeni yapılan elektrik direklerinin altındaki oturma gurupları imiş. Ama bu fotoğraf karelerinden de anlaşılacağı gibi başı iki ayaklı eşekler oturma gruplarını kırmışlar. Bu şehir sevdalısı abimiz şöyle diyordu;

“Bir şehre hizmet verirken şehrin kültürel seviyesine de bakacaksınız yoksa parada zaman da böyle israf oluyor işte”…

………

Gerçekten de yazık çok yazık.

HAVA ALANI YOLUNDA

KIRMIZI IŞIK İHLALİ

Bizim dostlarımızdan sıkı takipçilerimizden Fikret abimiz dün önceki gün 13.35 sularında Ankara Yolu Havaalanı kavşağında meydana gelen trafik kazasının fotoğrafını çektikten sonra altına da şunları yazıyordu;  

 

foto-3-222.jpg

“Uğur abi tek kelime ile kırmızı ışık ihlâli sağdaki gri araç kesin kabahatli. Bugün 11. 35 sularında hava alanı kavşağında oldu. Ben kırmızı ışıkta bekliyorum, gri araç ışık ihlali yapıp sola yeşil ışıkta dönmekte olan beyaz araca frensiz girdi karşıdaki adamın kabahati ne?..

Araçlar haşat hafif yaralı var. Gündeme alır mısınız?...

Gerçekten çok yazık. Selamlar.”

…………..

Şehrin her yerinde az ya da çok maddi hasarlı, yaralamalı olarak yağmur gibi kaza haberleri gelir. Sürücülerimizin önce kendisine sonra kurallara ve trafik işaretlerine saygısı olmalı değil mi?

EN İSABETLİ KARAR: “HASAN ANGI”

AK Parti İl Başkanı olarak Hasan Angı’nın atandığı haberini aldığım zaman KON-TV’de canlı yayında idim. Yine yayın sırasında sevgili dostum Yılmaz Altunsoy sosyal medyadan benimle ilgili bir paylaşım yapıyordu. Dikkatli hassas ve akıllı dostum Yılmaz Bey’e gerçekten teşekkür ederim 

Evet Yılmaz Bey’in hatırlatması ile yaklaşık 10 ay önce 15 Ocak 2017 günü “Hasan Angı İl Başkanı mı oluyor?” başlıklı yazılı ve bir bölümünü bir kez daha sizlerle paylaşmak isterim;

“HASAN ANGI YANİ BENİM BAŞVEKİLİM GÜNDEMDE

Sade vatandaş kar buz soğuk derdinde, iş dünyası sanayici dolar avro ile birlikte yanıyor, esnaf siftah peşinde, memur işçi elindekini korumaya çalışıyor, emekli öbür dünyaya hazırlık yapıyor… derken kimse fokur fokur kaynayan siyaset kazanına bakmıyor.

Dahası karda buzda ayağım kaymasın diye önüne bakmaktan kafasını kaldıramıyor. Ülke olarak, şehir olarak herkes önce referanduma ardından seçimlere kilitlenmiş durumda. Yani bunlar olunca taşeron işçiler; devlet memuru olacak (!), dolar avro 2 binlere düşecek, piyasalar canlanacak, sokaklarda kaldırımlarda paralar uçuşacak. İnşallah.

İstemeyenin bir değil iki gözü çıkar inşallah.

Bunlar olurken de AK Parti kendi içinden yeniden küllerinden doğacak, içindeki sıkıntılı isimleri atacak, taze kanla birlikte hep birlikte güzel günlere yelken açacağız. Bunların olması içinde yeniden kadrolar oluşacak. Gelelim bu işin Konya bölümüne.

Açık söyleyeyim, AK Parti İl Başkanı Sayın Musa Arat ve ekibinden hiç rahatsız değilim. Belki ilk anlarda zik zaklar yapıldı. Hata yanlışlar da yapıldı. Ama her geçen gün istişareler ile bir ortak akıl bulundu. Ama siyasette her sıkıntılı dönemin faturası birilerine kesildiği gibi bu yeni dönem içinde vekillerden teşkilatlara yeni yüzler yeni isimler lazım.

Bunlar düşünüldüğü zaman özellikle AK Parti cenahında “Peki kim il başkanı olacak?” soruları ile başlayan yeni senaryolar yazılıyor. Aslında bunlar da boş şeyler. Yeni senaryoyu da elbette Sayın Cumhurbaşkanımız yazacak. Yine de boş durmayan kesim il başkanları atıyor ya. Şu ana kadar bu isimler içinde en oturaklısı en babası AK Parti’nin kuruluşundan bu yana maddi manevi yer alan hatta kendini feda edip bugün köşesine çekilen isim Hasan Angı geliyor.

Hasan Angı Bey’i yani benim başvekilimi tanımayanlar yeni dönem için filmi 15 yıl geriye sarıp “yeniden Hasan Angı” diyorlar. Ama bilmiyorlar ki bu insan çok zor bir insan.

Tabii Hasan Angı’daki ufuk, beyin, siyasi zeka vallahi ilk günden bu güne çok az vekilimizde ya var ya da hiç yok. Kardeşim adam bir kere yüksek uçak mühendisi. Var mı bunun ötesi. Yalnız dedik ki Hasan Angı “zor adam”.

Daha AK Parti’nin kuruluşundaki günlerde bile Hasan abimizin Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Abdullah Gül Beyefendiye nasıl “olur” dediğini bilen bilir. O bilenler ölmedi, sağ. Bize inanmayanlar gidip onlara sorabilirler. Hasan abinin “peki” demesi için Türk siyasetinin bu iki önemli ismi arabaya binip Konya’ya gelmeye kalkıyorlardı. Vekilken Bakanlığa bile o zor damarından gitmeyen başvekilim şimdi sadece kendi dünyasında. Bırakın bu işleri başını kaldırıp komşusuna bile bakmıyor. Haaa yeniden denilse yapar mı? Bunu bilemem. Hiç de yapacağına inanmıyorum. Ama en iyisini de Hasan Angı’nın yapacağına kalıbımı basarım.

Sonuçta bu tür konuşmalarda artık ben de yavaş yavaş sesli olarak kendi görüşümü söylemeye başladığıma göre sizlerle de paylaşabilirim…”

…………………

Şimdi Hasan Angı il Başkanı.

Kim tarafından atandı. Elbette ki Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından.

AK Parti Konya içinde en iyisi en isabetlisi oldu.

Başvekilim, İl Başkanlığını aslanlar gibi yapacak en ideal isimdi ve de oldu.

Allah mahcup etmesin.

………………

Pazartesi akşamından bu yana Cenab-ı Allah’ıma bir kez daha binlerce şükrediyorum.

10 ay önce bir yazı yazmışız.

Doğru çıkmayabilirdi de.

Bu ülkeyi yönetenler bile 10 ay önce dediklerinden 10 ay sonra vazgeçebiliyorlar.

Ama bizim şahıs olarak imtihanımız çok ağır. Çünkü Cenab-ı Allah’ım bizi seviyor. Biz layık olmadığımız halde yüce Rabbimin desteği ile ayakta durabiliyoruz.

Ve biz korkmaya imtihanın zorluğundan titremeye devam ediyoruz.

Cenab-ı Allah’ım bizleri başımızı öne eğecek hatalardan korusun.

 

GÜNÜN OKKALI SÖZÜ

Aslanın ağzına da girsen seni ancak ecelin geldiği gün yer

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?

Bisikletliler, motorlular, elektrikli bisikletliler trafik kurallarına ve işaretlerine uydukları zaman daha iyi ADAM oluruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum