İlker Kırnaz

İlker Kırnaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Kilit

A+A-

Ligin ikinci yarısına fırtına gibi başlayan Konyaspor, ilk 3 haftadaki performansını son 3 haftaya yansıtamayınca, düşme potasıyla ilişiğini tamamen kesme ihtimallerini sonraki haftalara bıraktı. Alt sıralardaki takımların kazandığı puanlarla yeniden şekillenen düşme potasına girmemek adına bundan sonra oynayacağımız maçlar bu nedenle daha da önem arz etmeye başladı.

            Geçen hafta deplasmanda kazanabileceği bir karşılaşmayı hakem Halis Özkahya’nın yanlı yönetimi nedeniyle berabere bitirmek zorunda kalan Konyaspor, şansının yardımıyla da belki de olası bir mağlubiyetten kurtulmuştu. Hafta sonu şehrimizde oynayacağı karşılaşmaya bu psikoloji içinde hazırlanan futbolcu kardeşlerimiz ve teknik heyet, Trabzonspor karşılaşmasına kontrollü başladı. Rakip takım da bizden farksız olunca oyun orta alanda kilitlendi diyebiliriz. Bu nedenle her iki takımın da savunma bloğunu sabit tutup orta alan hakimiyetini alma planlarında başarılı olamadığını söyleyebiliriz. İlk yarıda cılız birkaç atak ve ikinci yarıda saman alevi gibi parlayan 10 dakikalık oyun dışında maça çok da fazla hükmedemedik. Mesut Hoca’nın rakibin Perşembe günü oynadığı Juventus mücadelesindeki yıpranma payını da düşünüp oyuncu değişikliklerinde biraz geç davranması oyunun şeklinin değişmesini de engelledi. Bu ligde alınan her puanın kıymetli olduğunu da unutmadan yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Sonuç olarak basit bir hesapla kalan 11 karşılaşmanın hepsinde 1 er puan alırsak 39 puanla zaten bu ligde bir sonraki sene oynayacak takımlarından biri oluruz. Ancak bu gri alanda ne kadar az bulunursak o kadar daha pozitif bir futbol ortaya koyarız. Bu da doğal olarak alacağımız sonuçlara yansıyacak ve alınan galibiyetler ile maddi olarak da rahatlayacağız.

            Bundan sonra oynayacağımız 2 karşılaşma belki de bundan sonraki haftalarda bu lige ne gözle bakacağımızı belirleyecek. Erciyesspor deplasmanı ve kendi sahamızda oynayacağımız G.Antep mücadelelerinde alınacak sonuçlar sonrasında tam olarak hedefimiz belli olacaktır diye düşünüyorum. Bu karşılaşmalarda 4 puanın alınması durumunda bu korkuyu bir daha yaşamayacağız. Ancak son 2 haftada Gekas’ın sakatlığı nedeniyle ilerde top tutamadığımız için baskı yapamadığımızı da düşündüğümüzde bu oyuncumuzun sakatlık sürecinin uzaması durumunda daha zor haftalar geçireceğimizi çok açık ve net olarak söylememiz gerekiyor. Thorvaldsson iyi niyetli, gayretli bir oyuncumuz ama asla bu ligin oyuncusu değil. Allah gol makinamızın ayaklarına güç, kuvvet ve derman versin inşallah…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT