1. YAZARLAR

  2. Uğur Özteke

  3. Selçuklu adımı atmış ama
Uğur Özteke

Uğur Özteke

Yazarın Tüm Yazıları >

Selçuklu adımı atmış ama

A+A-

İki gün önce Selçuklu Belediyesi’nden gelen bir haber metni bizim gazetenin Haber Merkezi’nde bile rutin bir haber bakışı içerisinde kalmış ve görülmesi gereken şekilde görülmemiş.

Bizim şehir merkezinde bazı semtler mahalleler çok sıkıntılıdır. Bunu da en iyi polis bilir. Polisin dışında kimse buralara el atamaz. Buna siyasiler ve biz gazeteciler de dahil. Hadi bizim can güvenliğimiz yok oralara gözümüzü kapatırız. Niye en iyimser tablo ile yarın bir gün hasırına bastığımız birisi bacağımıza bıçağı dürtse, yediğimiz bıçak yanımıza kar kalır da ondan. (Bıçağı yemesek de çok ciddi tehditler alırız) Ama siyasiler niye görmezlikten gelirler ya da sessiz kalırlar bilmiyorum.

İşte bu sıkıntılı yerlerden bazıları Hacıkaymak, Kılıçarslan, Molla Gürani, Özlem, Yeni Selçuk, Şeker Murat, Mimar Sinan ve Selçuk mahallerinin aralarına sokulmuş olan genelde de Konya dışından gelen kağıt toplayıcıların işgal ettiği metruk evler mevcuttu. Selçuklu Belediyesi buralara yönelik temizleme operasyonunu ikinci kez toz kaldırmadan yapmış. Biz de bu mahallelerde yaşayan iyi niyetli ve mütevazi insanlarımız adına teşekkür ederiz.

KALDIRIM İŞGALİ DEYİNCE

Yalnız burada küçük bir detay dikkatimi çekti. Aslında bu konu sadece Selçuklu’nun değil en başta Büyükşehir ve tüm ilçelerimizin başkanları için geçerli.

Evet bizde millet gibi balık hafızalı olabiliriz ama geri zekalı değiliz. Bizim dört başkan seçimler öncesi yan yana oturmuş poz vermiş ve ortak bir açıklamaya imza atmışlardı; “Kaldırımlar temizlenecekti”…

Aradan günler değil aylar geçti.

Sizce kaldırımlar temizlendi mi?

Sadece hatırlatalım istedik.

DEMİRYOLU CADDESİ’NDEKİ

HIZLI ÇALIŞMA İÇİN

KOSKİ’YE TEŞEKKÜR

Geçen hafta Gar bölgesinde Demiryolu caddesinde özellikle şehir içi trafiğini bile etkilediği iddia edilen bir KOSKİ çalışması vardı. İlk günlerde bu çalışmadan şikayetçi olanlar ve aylarca bu çalışmanın tamamlanamayacağını iddia eden okurlarımız önceki gün telefon ederek özür diliyorlar, “KOSKİ bu işi çok çabuk çözdü, helal olsun” diyordu.

Bizde bu vesile ile vatandaşın teşekkürünü KOSKİ’ye iletiyoruz.

44 NUMARALI OTOBÜS

Dün sabah gazetemizin santralinden Cennet …. Hanım aradı. Bizim gazete kendi oturdukları apartmana gidiyormuş. Gazeteye abone olacak maddi durumları bile iyi değilmiş. Ama giden gazeteyi her gün komşusu almadan izin alarak alıyor ve okuyormuş. Bu yüzden de bizi arıyormuş. Bu kısa tanışmanın ardından Cennet Hanım adeta yalvarırcasına anlatmaya başladı;

“Uğur Bey Allah rızası için şu bizim otobüslerin müdürüne bir yaz. Dün (Salı) saat 7 sularında 44 numaralı otobüste kalabalıktan dolayı insanlık dışı muameleler söz konusuydu. Hatta vatandaş bu sıkıntıdan ötürü polislere ihbarlarda bulundu. Hiçbir şey istemiyoruz bir sabah saatlerinde bir de akşam mesai saatleri sırasında otobüs seferlerinin arttırılması gerek. 20 dakikada yarım saatte bir otobüs geliyor. Geliyor ama üç durak sonra insanları alamıyor, çünkü yetmiyor.”…

….

Cennet hanım adına bizde yetkilere yalvarıyoruz.

GÜNÜN OKKALI SÖZÜ

Mutluluğa giden iki yol, kendinden çok şey, başkalarından az şey bekle...

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?

Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı olduğunu anlayabildiğimiz zaman ADAM oluruz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

4 Yorum