1. YAZARLAR

  2. İlker Kırnaz

  3. Kadın Hakkı Yoktur, Hakkı Erkek İsmidir!
İlker Kırnaz

İlker Kırnaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Kadın Hakkı Yoktur, Hakkı Erkek İsmidir!

A+A-

            Geçen hafta deplasmanda oynanan Antalyaspor karşılaşmasında yapılan kötü tezahürat neticesinde alınan cezadan sonra, kendi sahamızda oynanacak olan Beşiktaş mücadelesi kadın ve çocuk taraftarlarımız için adeta bir eğlenceye dönüştü. Tribünlerdeki 8-9 bin taraftar açık konuşmak gerekirse erkekleri aratmadı diyebiliriz. Son dakikada gelen golden sonra eşlerinden ya da sevgililerinden tek taş yüzük almışçasına ortaya koydukları mutluluk da görülmeye değerdi.

            Karşılaşmaya rutin kadrosuyla başlayan Konyaspor, rakibi Beşiktaş gibi ilk dakikaları kontrollü geçirmeyi planladı. Arada saman alevi gibi parlayan bir görüntü çizse de ilk yarının genelinde topu rakibe veren ve genel itibariyle oyun sistemini önce rakibi karşılamak üzerine kuran bir Konyaspor vardı sahada. Bu da doğal olarak oyunun tüm hakimiyetinin Beşiktaş’a geçmesine neden oldu. İlk yarıda Itandje gollük 2 şutta oldukça başarılı bir refleks ortaya koyunca rakip de gol kaydına muvaffak olamadı. İkinci yarıda biraz daha derli toplu bir görüntü çizen Konyaspor, rakibinin üstüne daha çok gitmeye başladı. Psikolojik olarak biraz daha kontrollü oynamak zorunda kalan ekip bu sefer Beşiktaş oldu. Baskıyı arttırdığımız dakikalardan birinde golü kalemizde görmemiz kendi adımıza ikinci yarının en şanssız pozisyonuydu. Golden sonra yaklaşık 10 dakika kadar süren o şaşkınlığını atan Konyaspor, son 10-15 dakikada oyunu tamamen rakip sahaya yıktı. Tabii ki bunda Beşiktaş’ın oyunu kendi yarı sahasında kabul etmesinin de etkisi büyüktü. Nitekim bu baskı ve oluşan karambollerden birinde gol makinamız Theofanis Gekas yine kendine yakışanı yaparak Konyaspor’a altın değerinde 1 puan daha kazandıran golü attı. Duraklama dakikalarında gelen bu golden sonra da zaten maç sona erdi. Sahayı gözyaşları ile terkeden Slaven Biliç ve öğrencileri son saniyede gelen gol sonrasında kaçan 3 puana hayıflanıyorlardı.

            Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu karşılaşmayı kadınlarımız ve 12 yaşından küçük çocuklarımız izleyebildiler. Bizler ise evde dostlarımızla beraber çocuklara mukayyet olduk. Eşimden dinlediğim kadarıyla karikatürlük sohbetler ve muhabbetler dönmüş Konya Atatürk Stadı’nda. Futbolla çok ilgisi olmayan kardeşlerimiz, annelerimiz kendilerince yaptığı yorumlarla tribünlere farklı bir renk getirmişler. Hepsinin emeğine, yüreğine sağlık diyoruz. Ve o 90 dakika neticesinde şunu daha iyi anladık; Yeryüzünde kadınların isteyip de yapamayacağı herhangi bir şey yok…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum