Ali Dutal

Ali Dutal

Toplumsal felaket zina

Toplumsal felaket zina

Dinimiz İslam’a göre içki, faiz, iftira, kumar, kul hakkı yeme gibi büyük günahlardan biri de zina olup zina, Allah(cc)’ın yasakladığı nikah dışı ilişkidir. Ayrıca, helali olmayana bakmak, dokunmakta zinanın nevilerindendir.

Her geçen gün ülkemizde büyük günahların işlenme oranı tahminimiz çok üzerinde artmaktadır.

Zina meşrulaşmış, zinanın türevleri alenileşmiş; parklarda, sokaklarda hatta toplu taşıma araçlarında bile zinanın türevlerinin işlendiğine sıkça rastlamaktayız.

Maalesef, toplumu iyiye, doğruya yönlendirmesi gereken görsel ve yazılı medya her türlü ahlaksızlığın artmasına çanak tutmaktadır!

Üzülerek ifade etmeliyim ki, yüzde 99’nun kendisini Müslüman olarak tanımladığı ülkemin kanunlarına göre kendi rıza dahilinde yapıldığı takdirde zina suç değildir!

Mesela, bir otoparkta bir erkekle kadını zina yaparken gördünüz ve müdahale ettiniz. Zina eden kadın veya erkek “sana ne lan sen namus bekçisi misin” diyerek tepki göstererek aranızda tartışma çıksa tartışmaya mahal vermekten suçlu siz olursunuz.

Zina, bireyi felakete sürüklediği gibi toplumun geleceği içinde telafisi mümkün olmayan felaketlere yol açmaktadır.

Bir toplumu yok etmek için atom bombasından daha etkili bir silah olup emperyalist güçlerin ülkemizin maddi ve manevi hayatını bozmak için kullandıkları en önemli araç ZİNA’dır.

Özellikle gençlerimize yönelik her faaliyetin arkasında zinaya götüren ortamların oluşturulması vardır.

Zina en büyük tuzaktır!

İngiliz Casusu Hempher’in “İngiliz Casusunun İtirafları” kitabında;

“Kız, erkek, bütün İslâm gençliğinin kafasını karıştırıp İslamiyet hakkında şüphe ve tereddüde düşmelerini temin etmeliyiz. Mektep, kitap, mecmua ve bu iş için yetiştirilmiş elemanlarımızın vasıtası ile onların ahlaklarını sıfıra indirmeliyiz. Yahudi, Hıristiyan ve bütün gayri Müslim gençleri, onları avlamak için birer tuzak olarak yetiştirmek için, gizli cemiyetler açmalıyız” açıklaması yalın gerçeği ortaya koymaktadır.

İki yüz yıl önceki bir planın bugün ne derece gerçekleşip gerçekleşmediğinin kararını siz veriniz.

Bugün çok daha güçlü medya gibi araçları var ki. bunun ağır sonuçlarını daha fazla yaşamaktayız.

Söylemeye dilim varmıyor; ancak, acı gerçeği açık olarak ortaya koymak zorundayız!

Yaşadığımız sorunları görmezden gelmek bu topluma yapılabilecek en büyük ihanettir.

Bir genç kızın sevgilisinin olmaması kusur gibi görülüp kızların, erkek arkadaşlarının sayısıyla övündüğü bir zamanı yaşıyoruz!

Ya, hangi birini anlatayım her şey herkesin gözü önünde cereyan ediyor!

Zina, dinimizde kesin olarak haram ve büyük günah olup insanın iman ve ahlâkına zarar verdiğini Efendimiz(sav); “Zina eden kimse, zina ettiği vakit mü'min olarak zina edemez” buyurmaktadır.

Bir toplumun temelinde sağlam bir aile yapısı yoksa o toplumun geleceği sıkıntılıdır.

Aile yapısı çökmüş toplumlar sanayi ve teknolojide ne kadar ileri giderse gitsin çökmeye, yok olmaya mahkumdur.

Bir toplum için aile ne kadar önemli ise ailenin korunması içinde zinadan uzak durmak o kadar önemlidir.

Çağdaş medeniyet olarak nitelendirip yücelttiğimiz, hatta büyük bir özenti duyduğumuz Batının en büyük sorunun ne olduğuna bir bakınız.

Aile yapısı çökmüş, aileyi kurtarmak için büyük para ve emek harcıyorlar.

Zinanın büyük günah olmasının dışındaki zararları bile saymakla bitmez.

-Zinanın sebep olduğu hastalıklar, cinayetler, boşanmalar ve aile dramlarını görmüyor muyuz?

Akıl tutulması yaşıyoruz!

Adam evindeki karısını birisiyle zina ederken yakalasa öldürmeye kalkarken kendisi yüzlerce erkekle birlikte olmuş bir kadına para verip birlikte olabiliyor.

-Bunun izahını nasıl yapabiliriz?

Zina yapmak kimseye hak değil ve herkese büyük günah; ancak, zina yapan erkeğe düşünmesi için söylüyorum; eğer, kendine zina yapmayı hak görüyorsan aynı oranda karına da hak olduğunu hesaba katmalı ve ona göre davranmalısın!

Şunu herkes bilmeli ve ona göre hareket etmeli ki, zina diğer günahlara benzemez; çünkü, zinanın içgüdüsel bir tarafı olup ortamının oluşması durumunda zinadan kaçış zor olabiliyor.

Onun için Yüce Rabb’imiz), “Zinaya da yaklaşmayın; çünkü o pek çirkindir ve kötü bir yoldur.” (İsra Suresi 32; Peygamber Efendimiz(sav) “Bir kadınla bir erkek bir yerde baş başa kaldıklarında üçüncüsü şeytandır.” (İbn-i Hanbel, Müsned) buyurarak zina ortamlarının oluşmamasına dikkat çekmektedir.

Yöneten ve yönetilenler olmak üzere zinanın yaygınlaşması, ortamlarının oluşmasında dahli olanlar mutlak ve mutlak Yüce Yaradan’a hesap vereceklerini unutmasınlar!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
Ali Dutal Arşivi
SON YAZILAR