1. YAZARLAR

  2. Uğur Özteke

  3. BÜYÜKŞEHİR’İ “FETÖ” YAFTASINDAN KURTARIN …
Uğur Özteke

Uğur Özteke

Yazarın Tüm Yazıları >

BÜYÜKŞEHİR’İ “FETÖ” YAFTASINDAN KURTARIN …

A+A-

Hani bazı konular birileri için iyi bir oyuncak olur ya oynar dururlar. Ben bu tür oyuncaklarla oynayanlara hiç kızmıyorum. Hatta diyorum ki “Helal olsun” size. Siz oynayın hatta bizimle de oynayın. Hayırlı işleriniz, oyunlarınız olsun.

Ama bir yerde bu oyunun ucu size de, bize de, ona da, buna da değdikçe önce keyfimiz kaçar. Sonra üzülürüz, bir müddet sonra üzüntümüz öfkeye dönüşüverir.

KONYA ve FETÖ olayı binlerce kişi tarafından çok çok farklı konumlarda ve boyutlarda iki de bir suratımıza vurulmaya başladıkça olay dedikodu, fitne, fesat mekanizmasından çıkıp toplu tezahürata dönüşünce biz de bugün dayanamadık ve artık Büyükşehir-FETÖ ilişkilendirmesinde (Allah korusun) YETER diyelim istedik.

……….

Haaaa bunu da durduk yerde aklımıza estiği için demiyoruz. Hani zıkkım ……. geliyorum diye bağıra bağıra gelir yaaa.  Bu yazıda soldan, soldan üstümüze, üstümüze geldi.

Önce cumartesi günü Trabzon’da Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde binlerce Trabzonlu taraftarın tribünlerde toplu halde “FÖTÜCÜ KONYA S….. GİDİN” diye bağırmasında yıkıldık. Tüylerimiz diken diken oldu. Basın tribününde önümüzdeki arkamızdaki Trabzonlu ve İstanbul’dan gelen gazetecilerden utandık. Daha maç başlamamış düdük çalmamıştı ki. Bu FETÖ zıkkımı nereden çıkmıştı?

Bun iğrenç durumu dün spor sayfamıza manşet yaparak yetkilileri şehrin büyüklerini uyarmak istedik.

Tam sayfayı dizgiye göndermiştik ki Türkiye genelinde yeni bir FETÖ bombası gündeme düşüverdi. 

“Son dakika... Talha Uğurluel tutuklandı

Erzincan'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan tarihçi yazar Talha Uğurluel, savcılıktaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı.

Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde, Uğurluel hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Karar üzerine harekete geçen polis ekipleri, Talha Uğurluel'i İstanbul'daki evinde gözaltına aldı.

Kente getirilerek sağlık kontrolünden geçirilen Uğurluel, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.”………

……………

Birden beynimizde şimşekler çaktı. Bu ünlü(!) adam Konya ve en başta da bizim Büyükşehir ile derneklerimizin hiç de yabancısı değildi ki. Ve merakla hemen Konya Büyükşehir Belediyesinin sitesine girdik;

FOTO 1

Girmez gomaz olaydık

Sadece Büyükşehir Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Temmuz 2012’de başlamış sırası ile 7 Haziran 2014, 24 Mart 2015 ve Haziran 2015 Ramazan Akşamları, 21 Aralık 2015 ve en son olarak da 26 Aralık 2016’da misafiri olmuş.

…………….

Şimdi polisi, hakimi, savcısı, bakanlarımız, vekillerimiz, belediye başkanlarımız iktidar partisinin yetkili etkili bürokratları, Konya’yı yöneten idare eden paralı pullu iş adamları sanayiciler Allah rızası için bir empati yapın.

Maça gidiyorsunuz karşı takımın taraftarı size “FETÖ”cüler diye bağırıyor.

Türkiye’de son örnekte olduğu gibi bir tarihçi FETÖ’den yakalanıp tutuklanıyor adamın Konya’ya davet edildiği para pul ile ağırlanmadığı yıl geçmemiş. 

Yarın bu ilişkiler de ortaya dökülecek spordan sanata, eğitimden yönetime her yanımıza bir kara bulaştırma yarışına girecekler.

Yahu Konyalıyız burası Konya diye bu kadar mı rahatız?

Adamlar her gittikleri yerde bağıra bağıra “Burası TRABZON” diye övünürler, biz utancımızdan Konya diye memleketimizi ağzımızın içinde geveler dururuz.

Bize bugünleri yaşatanların bu işlerde hiç mi vebali yok.

Allah aşkına kimdir bunları yapanlar?

Buhar olup havaya karıştınız?

………….

Oysa biz her ortamda şehrimizi yöneten insanlarımız ile övünür dururduk. “Bizim yöneticilerimiz hata yapabilirler ama bir asla kadınla işleri olmaz, iki bizim yöneticilerimiz haramı helali bilir akçeli işlere asla karışmazlar” ….

Haaaa hâlâ aynı yerdeyim.

Bizim Büyükşehir’de başkanlarımızın asla bu işleri olmadı ve olamaz. Buna yürekten inanıyorum ve Başkanlarımızın karşılıksız savunucuyuz. Haa biz de yeri geldiği zaman şehrin saf temiz insanları adına trafik deriz, yeşil deriz, hava kirliliği deriz kendimiz eleştiririz. Amma velakin bu iğrenç FETÖ yaftasından bizi yönetenler olarak Allah rızası için bizi kurtarın. Yeter artık.

Başkan Uğur İbrahim Altay Bey’den de bu konu ile ilgili acil bir ricam olacak.

“Başkanım ne olur görevli arkadaşlara bir talimat verin de hiç değilse Büyükşehir’in resmi internet sitesinden bu arkadaşla ilgili bölümleri kaldırsınlar. Kötü malzeme olduğumuz yeter artık.”

 

GÜNÜN OKKALI SÖZÜ

Gülümseme, her kalbin kilidine uyan bir anahtardır.

 

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?

Bazı okul servis aracı sürücüleri içerisinde çocuklar olduğu halde bir değil defalarca trafik kurallarını ihlal etmedikleri zaman daha iyi ADAM oluruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

16 Yorum