İlker Kırnaz

İlker Kırnaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Gala Gecesi

A+A-

Son haftalardaki çıkışını Trabzonspor mücadelesiyle taçlandırmak isteyen Konyaspor, kendi sahasında oynadığı bu mücadeleyi de kazanarak ilk 7-8 sıra için umutlarını korudu. Aslında karmakarışık geçen bir sezonun içinde yapılan bu çıkış gelecek sezon en azından heyecan ve hedef anlamında bizlere umut verdi.

Teknik ve taktik anlamda söylenecek başka şeyler de var belki ama bu yazımda bir dirilişin kısa öyküsünü anlatmaya çalışacağım sizlere. Nalçacılılar grubu tribün lideri İbrahim Apalı ve ekibi, maç öncesi yine güzel bir gösteri planladılar. Grubun bir neferi olarak yapılan çalışmanın bir bölümünde emek sahibi olmak da bana ayrıca bir gurur verdi. Karabükspor galibiyeti sonrası startı verilen Alaaddin Keykubat koreografisi dün itibariyle görücüye çıktı ve izleyenlerden tam not aldı diyebiliriz. Ufak tefek eksiklikler de oldu tabii ki ama o da nazarlığımız olsun ve bizi bir sonraki çalışmalar için diri tutsun inşallah. İbrahim Apalı başta olmak üzere yaklaşık 30 kişilik bir ekip 15 gün boyunca gece gündüz demeden çalışmanın her anında emek sarf ettiler. Son 4-5 günlük süreçte bizler de yanlarında olduk ve naçizane destek vermeye çalıştık. Bu 15 günlük süreçte set pankartların boyanmasından tutun da koreografinin test çalışmalarının yapılmasına kadar geçen sürede gerçekten tamamen büyük bir emek ve alın teri mevcut. Dönem dönem bu çalışmanın önemini anlamayan bazı aklı evvellerin saçma kurallarıyla mücadele edilse de Torku Arena’da görevli ekibin sıcak yaklaşımı beni ve birçok arkadaşımı motive etti. Aslında yaptıkları tek şey bizim arkamızda olduklarını hissettirmeleri ve destek verdiklerini göstermeleriydi ancak bu bile o ortamda çalışan kardeşlerimizi motive etmeye yetmişti. Torku Arena’ya monte edilebilecek bir makara sistemiyle en az 2 gün daha test imkanımız olacakken bu kolaylığın sağlanamamasından tutun da pankartların boyama işlemlerinde stat otoparkının harcadığı elektriğe ve boş basketbol sahasında gündüz vakti yapılan koreografi dikişleri esnasında bile türlü türlü zorluklar çıktı karşımıza. Ama bu kadar olumsuzluğa ve frenlemeye rağmen bu işten alnımızın akıyla çıktığımızı görmek de ayrı bir gurur kaynağı oldu bizler için.

Konya’ya tarihinde görmediği bu manzarayı yaşatan Nalçacılılar grubu tribün lideri İbrahim Apalı başta olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlara tekrar tekrar teşekkürler. Eylül ayında A Milli Takımımızın Torku Arena’da oynayacağı Hollanda mücadelesi ile birlikte gelecek sene de bu tarz görüntülerin artarak devam edeceğini de müjdeleyelim...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT