1. YAZARLAR

  2. İlker Kırnaz

  3. Dengimiz Değilsiniz...
İlker Kırnaz

İlker Kırnaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Dengimiz Değilsiniz...

A+A-

Hafta arasında Antalyaspor taraftarının gereksiz reklam derdine düşmesi ile iki camia arasında hafiften gerilen atmosfer sanki maça da yansımış gibiydi. Gel gitleri bol, heyecan dozajı önceki haftalara göre daha yüksek karşılaşmanın güleni Konyasporumuz oldu.

Karşılaşmaya kadro anlamında gerçek bir sürpriz ile başlayan Aykut Kocaman, henüz ilk dakikalarda gelen Mbamba golüyle bu sürprizden konuk Antalyaspor'un da nasiplenmesini sağladı. Önceki haftalara nazaran çok daha atak bir futbolla sevenlerinin karşısına çıkan Konyaspor, henüz ilk 20 dakika dolduğunda 2-0’lik skor avantajını daha da arttıramadığı için hayıflanıyordu. Sadece Etoo ile var olmaya çalışan konuk ekip ligin en kötü orta saha varyasyonuna sahip olmasının bedelini ilk yarıda yarım düzine gol yiyerek ödeyecekti aslında. Ancak hücum hattındaki oyuncularımızın gerek şanssızlığı gerekse beceriksizliği neticesinde farkı arttıramadık. İkinci yarıya golle başlayıp morallenen konuk ekip, artık futbolun önce orta saha ve takım savunması ile oynandığından bihaber olunca yine leblebi gibi pozisyon üretmeye ve kaçırmaya devam ettik. Ali Çamdalı’nın golüyle maça noktayı koyan futbolcu kardeşlerimiz, son 5 dakika gereksiz bir panik yaşasa da 10 net pozisyon bulduğu mücadeleyi 3-2 kazanarak gururlu ve onurlu yükselişini devam ettirdi. Ufak bir ayrıntıya da değinecek olursak Süper Ligin en kötü orta alan organizasyonuna ve yapılanmasına sahip olan Antalyaspor karşısında bulunan pozisyonları süper ligin diğer takımlarına karşı bulmakta zorlanabiliriz. Çünkü ligdeki her takım artık ciddi manada takım savunması yapmayı amaçlıyorlar. Eğer bu konuda taviz verirseniz Antalyaspor gibi her maç yarım düzine olabilirsiniz.

Hafta içinde konuk ekibin taraftar grupçuğu olan bir topluluk İl Spor Güvenlik Kurulu tarafından konan yasağı reklam malzemesi yapmaya çalışmış ancak gerek Konyaspor kulübünün gerekse Nalçacılılar Taraftarlar Derneği'nin yaptığı etkili açıklamalarla U dönüşü yapmak zorunda kalmıştı. Şu an bir çok kaos içinde olan konuk ekip bu girdaptan çıkmak için panik halinde nereye saldırdığını bilemez durumdalar. Bu noktada son 2-3 yıldır ciddi kurumsallaşma çabaları sergileyen Konyaspor'u değil de kendi seviyelerine daha yakın takımlar seçmeleri gerektiğini düşünüyorum. Kumaşları iyi aslında gelecek de vadediyorlar ama çok çalışmaları gerekiyor...

Hiç bir zaman dengimiz değildiniz, olmadınız, olamadınız, olamayacaksınız!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum