İLK TURDA BU İŞ BİTMELİ…

24 Haziran seçimlerine 3 gün kaldı.

Dikkat ederseniz seçimleri tüm dünya pür dikkat takip ediyor ve sonuçları dört gözle bekliyor.

Neden bu seçim sonucu onlar için bu kadar önemli? Ya da önceki yıllarda neden bu kadar önemsenmiyordu?

Bunların cevabını ben size kısaca anlatayım.

Eskiden çalışmayan işsiz bir delikanlı vardı.  İş yapmaz, işe gitmez, babadan-anadan, ondan bundan aldığı  ile yaşamını idame ettiren gençti.

Bir gün ne oldu ise bu genç birden dirildi. İşe girdi çok çalıştı, gündüz yetmedi gece çalıştı, hafta içi yetmedi hafta sonu iş  aradı  çalıştı.

Sonrasında cebi fazlası ile para gördü. Üstünü başını kendi kazancı ile sağladı. Arabasını, evini aldı. Kimseye muhtaçlığı kalmadı.

Önceden para verenler istediğini yaptırıyordu. Gel denilince geliyor. Git deyince gitmesini sağlıyorlardı.

Parası olan gençten. Herkes çekinir oldu.  Eskiden kukla gibi kullandıkları genci şimdi rakip görür oldular. Açıkça çekemez oldular.

Peki şimdi size soruyorum. Türkiye bu genç gibi değil miydi?

Eski Türkiye parasız, teknolojinin çok gerisinde, sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, savunmada, tarımda dış ülkelere muhtaç iken hepsi çok mutlu ve hepsi istedikleri gibi yönlendirmiyorlar mıydı? Aynı işsiz parasız genç gibi değil miydi?

Sonra Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider ve güçlü liderin güçlü AK Kadroları, 16  yıl gibi bir sürede ülkedeki tüm pislik, kötülük ve sefaleti süpürüp götürdü.

Şimdi çalışkan genç gibi oldu Türkiye.  Her türlü imkana sahip olan kimseye el açmayan güçlü Türkiye oluverdi.

Sağlık kalemleri, ilaç her şey yurtdışı firmaların elindeydi. İstedikleri gibi  tek elden fiyat analizi yapabiliyorlardı.

Savunma sanayi keza öyle. Tankını satıyor, güneydoğuda teröre karşı kullanamazsın diyordu. Tankı verse topunu mermisini vermiyordu.

İHA veriyor. Koordinatı Silahlı Kuvvetlerden önce terör örgütüne bildiriyordu.

Silah var mermisi yok. En geri teknolojik silahları bizim askerimizdeydi. Bundan da son derece mutluydular.

Şimdi bakın sınır ötesi harekat var. Başarı süper. Yerli uçak, yerli helikopter, yerli silah, yerli İHA, her şey yerli… Diğer taraftan peygamber ocağındaki Allah Allah diye sınıra akın eden GÜÇLÜ MEHMETÇİK.

Peki bunları 16 senede sağlayan kim?

Tabii ki Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti kadroları...

 Pislik içinde, bir doktora yüzlerce hastanın düştüğü, insanları, SSK’lı, BAĞKUR’lu, EMEKLİ SANDIĞI diye sağlık güvencesine göre hastanelere ayırdığı. Bağkur borcu, SSK Prim eksiği olanın tedavi olamadığı bir dönemden. TC numarası ile gidip, istediğimiz hastanede, istediğimiz doktora muayene olup, istediğimiz ilacı alabiliyorsak.

Yine Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti kadrolarına borçluyuz.

Yıllarca bitmeyen bir Bolu tünelimizden sonra 300’ün üzerinde tünel açan. Türkiye’yi Yüksek Hızlı Tren ağları ile ören, hava taşımacılığında hemen hemen her ile havalimanı açan ulaşımda büyük devrim açılmasına neden olan.

Yine Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti kadrolarıdır.

TANAP Projesi ile Türkiye üzerinden Avrupaya giden doğal gaz boru hattı kirası, Türkiye’nin bu sayede ihya olması.

İstanbul’a yapılan 3. Havalimanı Avrupa’da merkez üstü olması, Lufthansa gibi Almanya’nın gözde havalimanın çökmesi, Türkiye’nin yıllık yüz milyonlarca turist ağırlaması.

Kanal İstanbul ile yeni boğazın açılması. Yeni planlı yerleşim ile gemilerin ücret ve kontrol altında bu kanaldan geçmesi.

Yeni termik santrallerinin kurulması, doğalgaz ve petrol araştırmalarının denizlerde yapılması. Bor madeninin satışa sunulması.

Savunma sanayimizin 2023’te tamamen %100 üretime geçmesi.

2023 öncesi yerli otobilimizin üretilmiş olması.

Tabiki Avrupa’nın, bir çok devletin işine gelmiyor.

Bu kadar düşmana karşı, hiç bir partiliye, vekile, bürokrata kırılmadan, gücenmeden, ülkenin istikrarı, ülkenin geleceği, birilerini  sevindirmeme adına.

Güçlü Türkiye’nin,  Güçlü Lideri Recep Tayyip Erdoğan  ve onun ekibi Ak Parti  vekilleri ile ilk turda bu iş bitmeli.

Dosta güven düşmana korku vermek için iri olamalıyız, diri olmalıyız, bir olmalıyız.

Son söz;

Oyumuzu düşmanı çatlatmak, gücümüze güç katmak için ilk turda Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye vermeliyiz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum