Muhammet Yavaş

Muhammet Yavaş

Nerede o eski günler?

Nerede o eski günler?

"Nerede o eski bayramlar?" sorusu dillerde dolanırken, Ramazan'ın son günlerine yaklaştıkça özlem ve hüzün de artıyor. Eskiden bayramlıklar günler öncesinden hazırlanır, ilk gün heyecanla beklenirdi. Şimdiyse o coşku ve heyecan azaldı, bayramlar da eski tadını kaybetti.

muhammet-cuma-yazi.jpg

Ancak özlenen sadece bayramlar değil, genel olarak mutlu ve huzurlu günler. Eskiden zaman daha yavaş akar, anılar daha kalıcı olurdu. Günümüzde ise her şey hızlı akıyor, anılar silikleşiyor. Toplum da eskisi gibi değil, insanlar birbirinden uzaklaşıyor.

Bu değişimin sebebini kıyamet alametlerinde arayanlar da var. Vakitlerin kısaldığı, anıların silindiği, insanların değiştiği bir dönemdeyiz. Bu değişimin bir kısmı kaçınılmaz olsa da, toplum olarak kendimizi düzeltmek ve daha iyi bir gelecek inşa etmek için çaba göstermemiz gerekiyor.

muhammet-cuma-yazi.webp

İstanbul seçimleri de bu değişimin bir göstergesi olarak yorumlanabilir. İstanbul halkı değişim istiyor, özgür olmak istiyor. Özgür Özel'in sözleri de bunu açıkça gösteriyor. Konya'da alkollü mekan ve kafeler neden yok sorusu, iç Anadolu da bu zihniyet ters diyen özgür, aslında daha özgür ve modern bir toplum isteğini CHP zihniyetini yansıtıyor.

İstanbul halkı seçimlerle değişim isteğini göstermemiş olsa da, bu vaziyetin ne kadar kalıcı olacağını ve İstanbul'a ne gibi sonuçlar getireceğini zaman gösterecek.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
Muhammet Yavaş Arşivi

Meta

28 Haziran 2024 Cuma 00:03
SON YAZILAR