Muzaffer Kırmacı

Muzaffer Kırmacı

AK PARTİ NEDEN İKTİDAR, CHP NEDEN NAL TOPLAR?

 Çevrenizdeki tanıdıklarınızı şöyle bir gözünüzün önüne getirin.

Kimileri ağırbaşlı, oturaklı, dediği dinlenen, lafını sözünü bilen ve hemen herkes tarafından itibar gören kimselerdir.

Kimileri de ne dediğini bilmeyen, patavatsız, bir dediği bir dediğini tutmayan, doğru da söylese itibar görmeyen silik karakterlerdir.

Başınız sıkıştığında, iki arada bir derede kaldığınızda, nasıl yapsam, bu işi nasıl çözsem dediğinizde akıl danışmak ve fikir alışverişinde bulunmak için kimi tercih edersiniz?

Akîl adam olarak kime gidersiniz?

İşte iktidarla, muhalefet arasındaki fark da aynen böyle.

“Laf olsun, torba dolsun” diye konuşulmaz. “Dostlar alış verişte” görecekmiş diyerek olur olmaz her konuya “Mal bulmuş mağribi gibi” balıklama atlanmaz.

Çevrenizde öyle bir intiba bırakacaksınız ki siz konuşurken herkes dikkat kesilsin. Karşı çıktığınızda  “Bilmese karşı çıkmazdı” desinler. Onayladığınızda da “O onaylıyorsa, ben de onaylıyorum” diyebilsinler.

Çok konuşmak, çok dinlendiğiniz anlamına gelmez.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni oluşumdan sonraki ilk Grup toplantısında önemli mesajlar verdi.

Teşkilatlardaki metal yorgunluğundan bahisle güncellemeler yapılacağını ifade etti. “Asıl başarı çıtası” olarak nitelendirdiği 2023 hedeflerinin güncelliğini koruduğunu belirterek, “Şimdi buna ilave olarak 2035 yılını hedef alan yeni bir çalışmaya başladık. Bu, 2053 vizyonumuzun da alt yapısını oluşturacak” dedi.

Ne demek istediğimi anlatabildim mi?

Bir taraf 2023’ü, 2035’i hedefe oturtuyor, 2053’ün alt yapısını sorguluyor, diğer taraf yapılan her şeye karşı çıkarak, muhalefet yaptığını sanıyor.

Bir taraf yeni sisteme göre en az yüzde 50+1’i hedeflediklerini söylüyor, diğer taraf seçilemeyeceğini çok iyi bildiği için “Tarafsız olamayacağımdan” diyerek aday olmayacağı takiyyesini yapıyor.

Şimdi iktidarı kim hak ediyor?

Dedikodularla, algı oluşturmalarla, meclisi terörize etmekle, alternatifsiz iddialarla kimse iktidar olamaz.

“Onlar ne veriyorsa, beş fazlasını ben veriyorum” açık artırmalı seçimler çok gerilerde kaldı.

Vizyonsuzlar ve hedefsizler nal toplamaya müstahaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.