1. YAZARLAR

  2. İlker Kırnaz

  3. Aykut, Aykut, Aykut Kocaman; Kocaman, Kocaman, Aykut Kocaman
İlker Kırnaz

İlker Kırnaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Aykut, Aykut, Aykut Kocaman; Kocaman, Kocaman, Aykut Kocaman

A+A-

Üst üste aldığı mağlubiyetlerle düşme potasına yaklaşan Konyaspor, şampiyonluk adaylarından Fenerbahçe ile kendi sahasında yine kapalı gişe oynadığı mücadelede 1 puanı alarak puandan çok moral kazanmış oldu.

2 haftadır alınan kötü sonuçlar nedeniyle kadroda ufak çapta bir revizyona giden teknik direktörümüz Aykut Kocaman, ilk kez yeni transferlerimizden biri olan Mahlangu’yu 11’de başlattı. Orta sahadaki dinamizm eksikliğimizi giderme noktasında bir tercih yapan Aykut Hoca, bu tercihinde de bu hafta itibariyle başarılı oldu. Muazzam taraftar desteğiyle başladığı karşılaşmanın 8. dakikasında May Mahlangu ile öne geçen Konyaspor, ilk yarının büyük bir bölümünde baskı yese de soyunma odasına 1-0 önde giderek haftalardır üzdüğü taraftarın bir anlamda gönlünü almış oldu. İkinci yarıda da aynı oyun planı ile sahaya çıkan Aykut Kocaman, ilk 15 dakika topa da sahip olunca, konuk Fenerbahçe’nin etkili olamadığını gördük. 60. dakikada Emre Belözoğlu’nu oyuna alan İsmail Kartal, bu dakikadan sonra oyunun kontrolünün tamamıyla Fenerbahçe’ye geçmesini sağladı. Tabii ki bunda 1-0 önde olmamızın ve skoru koruma moduna geçmemizin de etkisi büyüktü. Nitekim oyunu kendi sahamızda kabul etmeye başladığımız dakikalardan golü de kalemizde gördük. Golden önce Egemen’in Ali Turan’a yapmış olduğu net faulü görmek istemeyen!!! hakemlerimiz, aslında niyetlerini uzatma bölümüne 6 dakika ekleyerek de belli etmiş oldu. Hafta içinde Türk futbolunun mikseri Aziz’in yapmış olduğu açıklamalar nedeniyle zaten ayakları titreyerek Konya’ya gelen hakem kadrosu, son 3 haftada olduğu gibi yine direkt olarak puanlarımıza tecavüz ettiler. Sonuç olarak alınan 1 puan belki puan anlamında önemli ama camiaya sağladığı özgüven bu 1 puanın getirilerinden çok çok daha önemli. Bundan sonraki haftalarda daha özgüvenli oynayan bir oyuncu topluluğu göreceğimizden şüphemiz yok Allah’ın izniyle.

Karşılaşma esnasında Aziz Yıldırım’a sallamak amacıyla şike tezahüratlarında bulunan taraftarlarımız hakkında rahatsızlığını ifade eden Aykut Kocaman ise yine ciddi manada eleştirildi. Ancak şahsi görüşüm; bu tepkisinde haksız değildi Aykut Kocaman. Konya’daki İstanbul takım hayranlığını bitirmeye uğraştığımız bu günlerde hala bu İstanbul takımlarıyla uğraşmamız da ayrı bir ironi. Aykut Kocaman da doğal olarak kendi işimize bakmamız gerektiğini ifade etti ancak içimizdeki İrlandalılar diye de tabir edeceğimiz G.Saray ve Beşiktaş taraftarlarının bu açıklamaya tepkisi büyük oldu!!! Sezon başından bu yana her yaptığı olay olan Konyaspor taraftarının emeklerini de kalkan yaparak 2011 yılındaki kuyruk acılarını dindirmeye çalışan bu güruh, ne yazık ki samimi Konyaspor’luların duygularını da kullanarak taraftarla Aykut Hoca’yı karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Evet Beyler, Aykut Kocaman şu an itibariyle Konyaspor’umuzun teknik direktörü ve takımımızın başarısı için çalışıyor. İçinizde saklı kalmış bazı duygular ile ya da hâla İstanbul takımlarını tutanların vermiş olduğu gaz ile hatalar yapmayın. O sene bu ligde şike yapıldıysa bunun tek sorumlusu o mikser Aziz’dir. Ve inanın bana bu olaydaki en masum karakterlerden biri de Aykut Kocaman’dır…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

3 Yorum