1. YAZARLAR

  2. İlker Kırnaz

  3. Tek Tek Basaraktan, Bade Süzerekten…
İlker Kırnaz

İlker Kırnaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Tek Tek Basaraktan, Bade Süzerekten…

A+A-

Geçen hafta Bursa deplasmanından alınan 3 puanın akabinde G.Saray maçına çıkan Konyaspor, elde etmiş olduğu 1 puanla bu maçı da boş geçmemiş oldu. Rakiplerin tamamına yakınının puan kaybettiği haftada alınan 1 puan ilerleyen haftalarda işimizi daha da kolaylaştıracaktır diye düşünüyorum.

            Karşılaşmaya son haftalardaki ideal tertibiyle çıkan Mesut Bakkal, G.Saray mücadelesine orta alanda geçen haftanın başarılı ismi Mbamba ile cezası biten Ali Çamdalı varyasyonu ile başladı. Mesut hoca rakibin durumuna göre orta alandaki kadro derinliğini rahat bir şekilde kullanıyor. Bunda da şu ana dek başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Melo’nun olmaması ve savunmadan gelecek ilk topları Selçuk’un servis edecek olması nedeniyle çift çapayla oyuna başlayarak rakibin orta alanda etkili olmasını engellemeyi düşündü. İlk yarı boyunca rüzgarı ciddi manada arkasına alan Konyaspor’un, G.Saray’a göre biraz daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. İkinci yarıda bu sefer rüzgarı arkasına alan G.Saray, temsilcimizin de oyundan düşmesiyle karşılaşmayı adeta tek kaleye çevirdi. Buna rağmen birkaç pozisyon dışında pozisyon bulamayan G.Saray, kurduğu bu baskıdan da sonuç alamamış oldu. Maç sonrası Roberto Mancini’nin basın toplantısını oldukça gergin bir ruh haliyle yapması da zaten istediklerini yapamadıklarını açıkça gösteriyordu.

            Maç öncesinde dost meclislerinde de konuştuk, tartıştık. Geçen hafta alınan 3 puanın akabinde bu maçta daha kontrollü ve daha iyi kapanan bir Konyaspor izleyeceğimizi az çok kestiriyorduk. Bu göstergeler ışığında ciddi manada çok önemli olan 1 puanın daha sahibi olduk. Hafta sonu oynanan karşılaşmada ilk yarım saat dışında iyi oynadığımızı kimse iddia edemez ancak futbolcu kardeşlerimiz mükemmel mücadele ettiler, rakibin tüm pas kanallarını kapattılar ve çok da fazla pozisyon vermediler G.Saray’a. Bu da zaten 1 puanı getiren etken oldu. Artık son 7 haftaya girildi ve Konyaspor’un bundan sonra iyi futbol ortaya koyması gibi bir zorunluluğu da bulunmuyor. Alınacak her puanın oldukça kıymetli olduğunu bilerek oynamamız ve Antalyaspor mücadelesinde de bu işi tamamen bitirecek puan veya puanları almamız gerekiyor. Allah teknik heyetimizin ve futbolcu kardeşlerimizin emeğini yağlı etsin inşallah…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT