Emre Tanrıver

Emre Tanrıver

Yazarın Tüm Yazıları >

İdare Eder

A+A-

 Konyaspor, Galatasaray’ın motivasyon kaybından yararlanmak istemiş olacak ki – doğal olarak – maça çok istekli başladı. Sağ kanattan Djalma ve Ali Turan ile çok etkili geldi. Özellikle Ali Turan’ın mücadelesine hayran kaldım. Final paslarını iyi yapsalardı ilk yarıda golü bulabilirlerdi. Buna karşın Galatasaray’ın tek pozisyonu kontra ataktan Sneijder ile geldi ama formsuz Sneijder Itandje’ı geçemedi.

Her iki takımın da ilk yarı ve ikinci yarıda siyah ve beyaz kadar farklı oyun sergilemesi, oynanan oyunda rüzgarın etkisini gösteriyor. İlk yarıda rüzgarı arkasına alan Konyaspor, ikinci yardıdaysa rüzgarı arkasına alan Galatasaray maça ağırlığını koydu. Aradaki kalite farkı da Galatasaray’ın daha net pozisyonlara girmesini sağladı. Konyaspor ikinci yarı saman alevi gibi parlasa da bir sonuç alamadı ama tribünlerde takımını destekleyen 20 bin taraftar oynanan oyundan ve alınan sonuçtan memnun kaldı. Ne olursa olsun Galatasaray karşısında alınan 1 puan, 3 puan kadar iyidir.

Torku Konyaspor, 5 maçlık galibiyetsiz seriden sonra Bursaspor ve Galatasaray maçlarından 4 puan toplayarak ateş hattından uzaklaştı ama henüz her şey bitmedi. Bursaspor ve Galatasaray karşısındaki iştahlı oyun kötü değil, idare eder düzeyde. Darısı önümüzdeki maçlara…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum