1. YAZARLAR

  2. İlker Kırnaz

  3. Çok Büyüksün Konyaspor’um…
İlker Kırnaz

İlker Kırnaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Çok Büyüksün Konyaspor’um…

A+A-

2015 yılının kendi sahasındaki son maçına Bursaspor karşısında çıkan Konyaspor, Meha, Holmen, Ali Turan gibi önemli oyuncularının yokluğuna rağmen çok kritik bir 3 puan daha alarak üst sıralardaki serüvenine devam etti. Geçen haftaki yazımda teknik kadrosunu yenileyen Bursaspor’un ruh hali anlamında önceki haftalara nazaran daha pozitif oynayacağını düşünerek Bursaspor karşılaşmasında alınabilecek kötü bir neticenin normal karşılanması gerektiğini, alınacak 1 puanın ise normal olduğunu belirtmiştim. Ancak Konyaspor’umuz beni de yanıltarak o kritik 3 puanı hanesine yazdırdı. Bu tür yanılgılarımın artmasının da en büyük dileklerim arasında olduğunu belirtmeliyim.

Bursaspor takımı Süper Ligin hücum hattı en etkili olan ve saha içindeki oyuncuların tamamının kalburüstü olduğu nadir takımlardan biri durumunda. Geçen hafta içinde takımın başına getirilen Hamza Hamzaoğlu, kadro dışı kalan Josue ve Stoch’u psikolojik terapiyle bu maça hazırlamış ve ilk 11’de sahaya sürmüştü. Bunun yanında santrafor bölgesinde fizik ve teknik anlamda gerçekten üst düzey bir oyuncu olan Necid ile yine hücum hattında etkili bir özgeçmişi olan Dzsudzsak’a sahip olan konuk ekip, ligde kompakt futbolu en iyi oynayan takım olan Konyaspor’a karşı etkisiz kaldılar. Bu noktada yine Aykut Kocaman’ın aylardır uğraş verdiği ve her hafta çok daha iyi sinyaller aldığımız takım savunması ile pas oyununun etkisi çok büyük. Oyunun genelinde iyi pas yapan ve orta alanda ciddi mücadele ederek rakibi tehlikeli bölgeye yaklaştırmayan futbolcu kardeşlerimizi özverili mücadelelerinden ötürü tekrar tebrik etmemiz gerekiyor. Gerçekten Konya halkına hiç unutamayacakları bir ilk yarı yaşattılar.

            Bursa’dan ve Ankara’dan gelen yaklaşık 500 kadar misafir takım taraftarı da diğer takımlar gibi Anadolu’nun Hükümdarı taraftarımızın performansını izleyerek şehirlerine döndüler. Torku Arena’nın orkestra şefi Nalçacılılar önderliğinde 90 dakika boyunca müthiş bir destek veren Maraton tribününün de katkıları gerçekten takdire şayandı. Tribünler arasında ufak tefek atışmalar olsa da oldukça centilmen bir tribün dersi verdiğimizi de söylememiz gerekiyor. 2015 yılında Türkiye çapında futbol adına yaşanan en güzel şeyleri sıralarsak ilk 2 de net olarak Konyaspor taraftarlarının olduğunu görürüz. Gerek Milli maçlarda gerekse Konyaspor karşılaşmalarında bu yıl ligin en iyisi olduk ve 2016 yılında da bu çıkışımız inşallah devam edecek. Artık bu şehirde bu sene olmasa bile Şampiyonluk hedefi dillendirilmeli ve planlamalar, yapılacak yatırımlar da bu hedef doğrultusunda yapılmalı. Şu İstanbul takımlarının performanslarını, yönetilme şekillerini gördükçe bir Konyaspor taraftarı olarak içim çok daha fazla acıyor. Anadolu’nun Hükümdarı yavaştan hazırlık yapmaya başladı ey Konyaspor yönetimi, bilginize...    

adsiz-008.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT