Şule Taşkıran

Şule Taşkıran

Doğru kodlama

Doğru kodlama

Bir insanın güzel bir başarı göstermesini istiyorsanız önce ona iltifat etmeli, onun çok değerli olduğunu ona hissettirmelisiniz.

Örneğin; Çocuğunuzun başarılı olmasını istiyorsunuz, o zaman çocuğunuza çok Zeki olduğunu ve harika başarılar kazanabileceğini söyleyin, o zaman gerçekten başarılı bir çocuk yetiştirmiş olacaksınız. Tam tersini yaparsanız çocukta buna inanacağı için başarısız bir öğrenci haline gelecektir.

Bugüne kadar yapmış olduğumuz bütün hataların sebebi belki de dışarının bizlere söylediği olumsuz ya da olumlu cümlelerdir. Çevremizdeki insanlar bize nasıl bakıyorsa bizde öyle davranmaya başlıyoruz. Bu hayatta başarılı olmak istiyorsak önce kendimize iltifat etmeliyiz ki; içimizdeki çocuk dışarıya marifetlerini gösterebilsin.

Öncelikle hedefimiz net olmalı ve yaşamda zamanı ve enerjiyi biriktiremeyeceğimizi bilmeliyiz. Bunlardan dolayı zaman ve enerji çok iyi değerlendirilmelidir.

Bir gün Alice Harikalar Diyarında keyifli keyifli gezerken yol ikiye ayrılır ve tam burada bir tavşan belirir. Alice, ona hangi yoldan gitmesi gerektiğini sorar. Tavşan da; o zaman hangi yoldan gittiğinin ne önemi var? Diye cevap verir. Eğer ki hedefimiz belli değilse yürüdüğümüz yolun bir önemi yoktur. Bir hedefimiz, bir amacımız yoksa eğer, bugünü verimli kullandık yada kullanmadık hiçbir önemi yoktur.

Hayallerimize kavuşmak İçin onları yazmamız gerekir çünkü yazılan her şeyin gerçekleşmesi gibi bir özelliği vardır. Kendimize inancımız ne ise yollarda bizlere o şekilde açılır. Yani yazdığımız her şey Bilinçaltımıza o şekilde kodlanır ve herkes bilinçaltında olanları Yaşar.

Yazdıklarımızın hayat ekranımıza düşeceğini bildiğimiz için bundan önceki bilinçaltı ile değil yeni bir bilinçaltı oluşturacağımız için yeni yazılarla yeni ekranlar oluşturacağımız için ve bu şekilde çok başarılı olarak hedeflerimize ulaşacağımız için şimdiden hepinizi tebrik ediyorum ve diyorum ki ;Mucizelere inanın çünkü mucize sizin içinizde …

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum
Şule Taşkıran Arşivi
SON YAZILAR