İbrahim Çiçekçi

İbrahim Çiçekçi

Fatih Erbakan ‘Bizim adam mı ?’

Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan, Yeniden Refah Partisi’ni kurarak Türk siyasi tarihinde Genel Başkan olarak sahneye çıktı.

***      ***      ***

Geçtiğimiz 2 gün de Konya’daydı. Çeşitli ziyaretler yaptı, STK’lar ve basınla buluştu. TV programına konuk oldu.

***      ***      ***

Kamuoyuna baktığımızda Fatih Erbakan’a olumsuz çok fazla tepki yok. Milli Görüş kökenli isimlerin ağırlık oluşturdu teşkilatlarla çalışmalarını sürdürüyor.

***      ***      ***

Erbakan ile ilgili bir şey dikkatimi çekti…Farkında mısınız bilmiyorum ama yeni parti kuracak olan Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na bakışla Fatih Erbakan’a bakış aynı değil.

***      ***      ***

Mesela baba ocağı Saadet Partisi’nden kendisine yönelik hiçbir itham, eleştiri gelmiyor. Bina süreci, Saadet Partisi’ne söylediği sözlere rağmen parti kanadından Erbakan’a yönelik bir tepkiyle karşılaşmadık.

***      ***      ***

Babasının hatrı ve Temel Karamollaoğlu’nun siyasi olgunluğu bunda büyük etmen olabilir.

***      ***      ***

Gelelim AK Parti kanadına. AK Partililer tarafından Fatih Erbakan’a sahip çıkılıyor dersek yanılmış olmayız. Nitekim ana akım medya zaman zaman açıklamalarına geniş yer veriyor. İktidara yakın TV kanallarına konuk oluyor.

***      ***      ***

Fatih Erbakan’la ilgili haberlere gelen yorumlara baktığımızda da muhalif diğer liderlere sergilenen tutum da yok.

***      ***      ***

Benim hissiyatım, Milli Görüş camiası içerisinde Fatih Erbakan’la, Numan Kurtulmuş olayının tekerrür edeceği yönünde.

Halk nezdinde bu denli ‘bizim adam’ muamelesi görmesi, olası bir seçimde AK Parti ile birlikte hareket edeceğine dair bir izlenim veriyor.

***      ***      ***

Burada Fatih beyin tarafını iyi seçmesi gerekiyor. Saadet Partisi gibi muhalif bir kanatta mı olacak, yoksa iktidar söylemlerini destekleyen açıklamalarla mı gündemde olacak?

İkinci seçenek şimdilik ağır basıyor. Ama izleyip görmekte fayda var…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum