Rasim Atalay

Rasim Atalay

Zıt kutupların ortak noktası Konya

Zıt kutupların ortak noktası Konya

2022 yılının sonuna doğru hızla ilerlediğimiz bugünlerde siyasetin nabzının da aynı hızla yükseldiğini hissediyoruz…

Siyasiler her geçen gün kendilerinden beklenmeyen yeni çıkışlar yaparak farklılık oluşturmaya ve gündemde daha çok yer edinmeye başlıyor.

Böylesi bir ortamda bazı şehirler Türkiye ortalamasının üzerinde dikkat çekecek düzeyde ve farkındalık oluşturacak ölçekte öne çıkıyor.

Bu şehirlerin başına ne ticaretin, kültürün, medeniyetin başkenti İstanbul’u, ne de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başkenti Ankara’yı yazamıyoruz. Böylesi bir ortamda her seçim döneminde olduğu gibi Konya yine zirvede yer alıyor.

Bugünlerde partilerin genel başkanları düzeyinde Konya’ya yapılacak olan ziyaretlerin trafiği bir hayli yoğun. Seçim gününe kadar da bu yoğunluk devam edecek.

ALİ BABACAN KONYA’DAYDI

Yakın zamandan başlayıp sıralayacak olursak, DEVA Partisi’nin Genel Başkanı Ali Babacan, Cuma ve Cumartesi günü Konya’daydı. Partisinin yöneticilerinden ve Konyalı bir isim olan Mahmut Sami Topaş’ın oğlunun düğün merasimi için geldiği Konya’da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Bir nevi Konya’da yaklaşan seçim öncesi nabız yoklamış oldu…

DEVLET BAHÇELİ DE GELİYOR

Önümüzdeki Pazar günü Konya, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi misafir edecek. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli '2023'e Doğru Aday Belli, Karar Net' temalı mitingleri kapsamında Ekim ayının ilk mitingini Konya’da Pazar günü gerçekleştirecek. Şehir Meydanı’ndaki miting saat 16:00’da başlayacak. Civar illerin de Konya’ya gelecek olması göz önünde bulundurulduğunda Bahçeli Konya’da bir bölge mitingi yapacak. MHP’nin Konya İl Teşkilatı, yapılacak miting için tempoyu artırdı, hazırlıklarını hızlı bir şekilde sürdürüyor.

AYNI GÜN BİR SİYASİ LİDER DAHA KONYA’DA

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 16 Ekim Pazar günü, Konya İl Teşkilatı’nın 2. Olağan Kongresine katılacak. Dedeman Otel’de düzenlenecek kongre saat 17.00’da başlayacak. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Kılıçarslan Şehir Meydanı’nda hitap ettiği saatlerde Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkanı Fatih Erbakan da Dedeman Otel’de partisinin il teşkilatının ikinci olağan kongresini gerçekleştirmiş olacak.

Sadece 8 gün içerisinde 3 farklı siyasi partinin genel başkanını ağırlayan Konya, anlaşılan 2023 seçimlerine giden süreçte siyasi liderlerin önemli bir uğrak noktası haline gelecek. Bundan sonraki süreçte de Konya, siyasetin nabzının attığı önemli illerden biri olacak. Parti liderleri Konya’dan daha çok mesajlar verecek gibi görünüyor.

Konya günden güne ısınan siyaset suyunun kazanı haline gelecek.

İktidar açısından bakıldığında Konya, önemli bir üs…

Muhalefet tarafından bakıldığında da değişen bir şey yok…

İktidar, kalesi olan Konya’yı arkasına alarak yürüyüp, milletin arkasından yürümesini isteyecek.

Muhalefet ise kaleyi içten fethedebilmenin derdine çoktan düşmüş bile…

Siyasetin iki kutbu var. Cumhur ittifakı ve Millet ittifakı… Bir de ben hiçbir ittifakın içinde yer almam diyenler var ki şimdilik pek esameleri okunmuyor.

Demem o ki, siyasetin nabzı her geçen gün daha yüksekten atarken, bu süreçte daha önce de olduğu gibi zıt kutupların ortak noktası Konya olacak.

Hani siyasi liderlerin her seçim öncesinde dillendirdiği bir husus vardır. ‘Bu seçim başka olacak, bu seçim diğer seçimler gibi değil’ minvalinde söylemler…

Bu kez ben de diyorum, bu seçim biraz daha farklı olacak. Milletin derdi zaten seçim değil geçim…

Geçim üzerine söylemler üretenler, geçim üzerine icraatta bulunanlar, geçimsizlikten beslenenlerden bir adım öne geçecek. Bunu ben demiyorum, Konya kamuoyunun genel beyanını ifade ediyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Rasim Atalay Arşivi
SON YAZILAR