1. YAZARLAR

  2. Uğur Özteke

  3. Bilgisayarcılar Bu Dediklerini Yaparlar mı?
Uğur Özteke

Uğur Özteke

Yazarın Tüm Yazıları >

Bilgisayarcılar Bu Dediklerini Yaparlar mı?

A+A-

Güzel bir Pazar günü için neşenizi, mutluluğunuzu ve huzurunuzu asla kaçırmayacağız. Ama biz ısrar ve inatla güzel Konya’mızın dertlerini yazmaya devam edeceğiz.

Geçtiğimiz haftalarda biraz yağmur yağınca şehrin trafiğinin nasıl çekilmez bir hal alışını çok şükür hep birlikte yaşadık.

Bu olumsuz durumlar şehrimizin geleceği adına düşündürücü durumlardı. Biz düşünürken yöneticilerimizde bu vesile ile kendi eksikliklerini görüp gidermenin yollarına bakıyorlardır diye düşünüyoruz. Çünkü bir yağış, bir trafik, bir trafik de yaşı cinsi ve eğitim durumu ne olursa olsun insanlarımızın duyarsızlığı ortalığı allak bullak etmişti.

***

Nevzat Hoca, Selçuk Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Bölümü Bilgisayar Sistemleri Eğitimi ana bilim dalında Bilgisayar Sistemleri Eğitiminde görevli bir hocamızdır.

İşte tam bu kargaşa sinir stres ortamında dostumuz olan Nevzat Örnek hocada aynı duyguları paylaşıyor olacak ki sosyal medyadaki adresinden aşağıda ki şu açıklamayı paylaşıyordu.

“ Artık bıktım...

Aracı ile sinyal vermeden dönenler...

Sizi bekliyoruz.

Geçecek misiniz yoksa dönecek misiniz biz müneccim miyiz? Bilelim...

Araçların direksiyonlarına bir elektronik devre takacağız.

Eğer siz sinyal vermeden dönerseniz. Bu sizi kaydedecek.

Vize geldiğinizde sinyalsiz döndüğünüz sayı kadar ödeyeceksiniz...

Şimdi bazı arkadaşlar. “Hocam onu sökerler, sıfırlarlar diye bilirler...”

TEDES den geçerken bu bilgileri de okuyup... Plakaya ceza kesecekler Yeter artık... Kullanmayı öğrenin sinyalleri... Köyde bile sinyal versinler değil mi?...”

***

Nasıl güzel bir çalışma değil mi?

Teknolojiden anlayanlar bu işe hocanın dediği gibi bir el atarlarsa çok basit bir detay gibi görünen “sinyal” olayı bile pek çok sinir bozucu kazalara neden olan sıkıntılardan kurtuluruz.

Hadi Nevzat hocam bu işe ciddi ciddi bir el atta hiç değilse bu işi kökten çözelim.

Hiç değilse bu güzel şehirde ister direksiyonda olalım, isterseniz yaya bir de böylesine basit kuralsızlıklar yüzünden sinir sistem yönünden yıpranmayalım.

Bu şehrin güzel insanlarına böylesine la kayıtsızlar inanın yakışmıyor.

Hadi biz biraz daha az lüzumsuzluk yapıp lafı burada keselim ve sizlere iyi tatiller dileyip en güzel sizlerin olmasını diliyoruz.

GÜNÜN OKKALI SÖZÜ

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız.

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?

Sigara yasağına yasak olduğu için değil yürekten inandığımız zaman ADAM oluruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

3 Yorum